Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Turistická zastávka Piccadilly Circus

Piccadilly Circus, jeden z nejznámějších symbolů Londýna, se nachází jen necelých deset minut chůze od Trafalgar Square a zároveň také na trase Regent Street, jedné z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších nákupních ulic této evropské metropole.

Celkem však spojuje hned několik ulic a z toho nejvýznamnějšími jsou Coventry Street, Shaftensbury Avenue a Piccadilly, dále také Glasshause Street a Haymarket.

 

 

 

 

Zdroj: YouTube, (CC) Kauko Helavuo,  PICCADILLY CIRCUS, London UK

 

Čím je náměstí zajímavé

  Toto rušné náměstí opravdu nemůžete přehlédnout. Představuje nejen významný dopravní uzel, jehož vznik se datuje již na počátek 19. století, ale je známé také díky elektronické reklamě, která mu dominuje už více jak sto let.

 

 

Reklamy jsou promítané pomocí obrazovek po části severního obvodu náměstí. Alespoň takto je Piccadilly Circus turisticky vyobrazeno. Celou atmosféru tohoto místa dokresluje čilý městský ruch a to v kteroukoliv denní dobu. Právě přes tuto křižovatku se táhne většina londýnských průvodů jako je například průvod na irský svátek Svatého Patrika či novoroční průvod.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ubytování v této části Londýna

Aldgate Apartments

Cena na noc pro dva - 4 530 Kč

every hotel Piccadilly

Cena na noc pro dva - 5 033 Kč

The Z Hotel Piccadilly

Cena na noc pro dva - 4 920 Kč

 

Památník a okolní stavby

Světelná propaganda však není jediný důvod proč se toto místo jeví zajímavým. Nachází se zde totiž také památník v podobě fontány, jenž je zde na počest Antonyho Ashley-Coopera, sedmého hraběte ze Shaftesbury, jenž se významně věnoval charitativní činnosti. Na jejím vrcholu je vyobrazen řecký bůh Anteros, představující nesobeckou a opětovanou lásku. Zvláštností je, že podle mnoha zdrojů jde o sochu Anterosova bratra Erose. Samotní Londýňané ji tak nazývají, a to i přesto, že většina jich zná pravou povahu této sochy.

 

 

  Opominout bychom neměli ale ani další dominanty, jako je například Londýnský pavilón, v současné době propojený s vedlejší budovou a nesoucí název London Trocadero a jenž se tak stal částí tohoto centra, či divadlo Criterion, které bylo poprvé otevřeno před téměř 150 lety, a jehož podstatná část se nachází pod zemí.

 

Autor: Eva Klásková

 

 

 

 


Podobné články:

Kam za nákupy v britské metropoli?

Utečte z londýnských ulic do podmořského světa!

Notting Hill – ojedinělá čtvrť, kterou byste neměli minout

Tip na výlet v blízkosti Londýna: Hrad Windsor

Londýn, jak jej jinde nenajdete - Covent Garden

Nákupování v britské metropoli: Regent Street

Tipy, kam vyrazit v hlavním městě Anglie

Chinatown aneb jak ochutnat Čínu v Evropě

Soho jako ráj nočního života

Londýn v období adventu

Westminsterská Katedrála

Navštivte londýnské trhy!

Londýnská muzea a galerie

Regent's Park

Trafalgar Square

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.