Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Monastiru

en.wikipedia.orgPobřeží centrální části Tuniska je přímo poseto turistickými letovisky. Malou výjimku tvoří středně velké město Monastir, které je sice také velmi oblíbené letovisko, ale jinak se jedná o typické tuniské město s běžným životem.

Jeho prostředí je opravdu příjemné, možná i díky tomu, že se nejedná o masivní turistickou zónu, která je běžná pro pobřežní města v Evropě. Pyšní se krásným přístavem a starou medinou.

 

 

 

 

Medina, neboli staré původní město, je propleteno bludištěm úzkých a spletitých uliček, v kterých se i ten největší cestovatel může ztratit.

Jinak je ale Monastir v mnohých ohledech přizpůsoben pro potřebu turistů, najdete zde spoustu restaurací a příjemných kavárniček. Také zde není nouze o obchodníky s tradičními suvenýry.

 

en.wikipedia.org

 

Samotné město je situováno na mys a pokud toužíte po opravdu zajímavé pláži, tak v rámci nějakého hotelu máte své jisté. Pláže jsou písečné, pokryté jemným pískem a také velmi široké. Navíc jsou vhodné pro rodiny s dětmi díky tomu, že všude naleznete pozvolný vstup do moře.

Hotely jsou moderní, ale i zvláštní svými severoafrickými architektonickými prvky. Jak bývá v dnešní době zvykem, každý hotel disponuje vlastním bazénem a palmovou zahrádkou vhodnou na každodenní relax.

Pokud se projdete dál, až za hotelové komplexy, naleznete tam místní mělká jezera. Tyto přírodní oblasti jsou často využívána pro těžbu soli. Za těmito jezery jsou však další zajímavá města a městečka, např. Sahline.

 

Letenky z Prahy do Monastiru

Monastir

Trasa letu z Prahy s přestupem v Paříži, linku zabezpečuje dopravce Transavia France,  cena zpátečních letenek od 4 777 Kč, přehled tarifů na Kiwi.com

Monastir

 

    Tipy na ubytování

Monastir

Monastir

 

Pokud vás přestane bavit relaxovat na pláži, rozhodně se zajděte podívat na místní památky, kterých není pomálu. Nejzajímavější stavbou je určitě Ribat, opevněný klášter s vysokými věžemi, který zde byl vybudován v roce 796, a to aby hlídal okolní moře při invazi Byzantské říše. Hned vedle narazíte na Velkou mešitu. Její pojmenování však odráží spíše její důležitost než skutečné rozměry.

 

en.wikipedia.org

   Ribat

Monastir je také znám po celé zemi díky tomu, že je rodištěm prvního tuniského prezidenta, podle kterého je pojmenováno i místní letiště. Habib Bourguiby je znám jako státník, který se zajistil o Tuniskou samostatnost. Na jeho počest je ve městě postaveno jeho mauzoleum, které je často navštěvovanou památkou.

 

 

Jistou výhodou je určitě letiště v centru, které je předpokladem toho, že budete brzy ubytováni ve svém pokoji. Letiště Habib Bourguiba Airport (zkratka MIR) je využíváno i turisty, kteří míří do jiných měst, např. Mahdie nebo Sousse. Díky této skutečnosti je mezi městy dobré dopravní spojení, které je zajištěno vlakem, jemuž se v této oblasti říká metro. Cestování touto formou je velmi levné a místy i zábavné. Proto je Monastir vhodný start pro návštěvu dalších měst. Je možnost navštívit Sousse, Mahdie, Kairouan, Tunis či El Jem, kde se můžete vydat obdivovat krásy a zručnost římských stavitelů, kterou projevili při tvorbě římského kolosea.

Pokud toužíte poznat ten pravý nefalšovaný africký život, jste zkrátka na tom správném místě.

Autor: Markéta Puchalová

 

 


*Autor úvodní fotky - By Wael Ghabara (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Památky tuniského letoviska Monastir

Letenka na prodloužený víkend do Egypta za 1 912 Kč

Vše, co byste měli vědět o Hammametu

Mahdia - Tunisko

Letiště Tunis (TUN)

Tuniská měna

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.