Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Anna na Mitterstein

HoryNaše cesta vede do Ramsau am Dachstein Rakousku, ve spolkové republice Štýrsko. Městečko, které leží pod masivem Dachstein a je považováno za hlavní opěrný bod při výstupech.

Chystáme se na via ferratu Anna (2 100 m.n.m). Via ferrata je fixními lany zajištěná cesta, jejíž zdolání je ulehčeno kramlemi, čepy, žebříky apod. Obtížnosti jsou značeny písmeny A – E, kdy A je nejjednodušší. Via ferrata Anna je značena jako obtížnost D, avšak v některých místech i několikrát lehčí. Slouží jako napojení na asi nejoblíbenější via ferratu Johann, avšak sestup je možný i bez jejího absolvování.

Vybavení, které potřebujete – lezecká helma, sedák, ferratový set, pevné boty, trekové hole. Jídlo, pití, opalovací krém a náhradní oblečení do nepříznivého počasí.

 

Mapa

 

Autem jsme zaparkovali na ráno zcela prázdném parkovišti Tuerlwand, kde se dá v autě v pořádku i přenocovat bez placení hotelu. Platí se zde pouze mýtné za průjezd do oblasti, které činí cca 6 eura na jednu osobu. Občerstvení, pokud si ho nevezete sebou jako my, nebo i pohodlné přespání je možné v chatě Dachstein-Südwand-Hütte avšak nutno počítat s vysokohorskou přirážkou.

 

Hory

 

Převlékli jsme se, připravili batohy, trekové hole a vyrazili na nástup, který vede právě z údolní stanice lanovky Dachstein Gletscherbahn přes chatu Dachsteinsüdwandhütte. Již při nástupu se nabízí krásný výhled na hory či údolí. Ačkoli bylo léto a teplo, byla zde i kluzká místa se sněhem a ledem. Přístup z parkoviště k ferratě zabral přibližně 45 minut.

Samotný výstup po jižní stěně Dachsteinu na vrchol hory Mitterstein (převýšení 300m) je velice krásný a v klíčových pasážích usnadněn hustějším osazením kramlí.

 

Anna nabízí tři různé stupně obtížnosti – B/C/D a trvá zhruba 2 hodiny. Nabízí se nádherný výhled na údolí, kde se pasou kozy. Pokud se trefíte do krásného počasí, jako my, nutno s sebou mít opalovací krém. Nicméně to stojí za to. Pokud se rozhodnete výstup ukončit po zdolání této ferraty, zabere vám cesta zpět zhruba hodinu a půl po celkem náročné sestupové cestě, výhodou je sebou mít trekové hole.

Hory

 

Lezení a zajištěné cesty se v posledních letech staly velice populárním sportem, za kterým jezdí mnoho lidí. Pokud nemáte strach z výšek, je to jeden z nejkrásnějších výletů, který můžete podniknout.

 

 

Odnikud neuvidíte to, co je možné vidět přímo ze skály. Dostanete se na úroveň mraků a uděláte něco pro sebe. Anna je vhodná i pro začátečníky, protože není nijak silově obtížná. Na této cestě nenajdete žádné převisy a v nejtěžších pasážích je skála hustěji pobita kramlemi. A přece jen je to předem zajištěná cesta s nataženým lanem, takže kdyby došlo k nějakému problému, můžete si jím pomoci a tzv. jít po skále.

 

Hory

 

Autor: Novotná Erika

 

Lyžařská střediska v Rakousku

 

St. Anton

Kitzbühel

Zell am See

Kaprun

 
 

Forsteralm

Semmering

Sölden Nassfeld  

 

logo

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.