Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Nassfeldu za lyžováním

Nassfeld - horyDo dalekého Nassfeldu jsme se poprvé vydali před pár lety. Ubytovali jsme se v chatičce blízko sjezdovky, kupodivu cena zde nebyla o moc vyšší než cena nedalekého hotelu. Měli jsme to opravdu kousíček. Jako vždy jsme se o půl deváté vydali pryč z chaty, po pár krocích jsme navlékali lyže. Sjezdovky byly krásně rovné a uhlazené, čímž jsou Rakušané známí.

 

Výběr jsme měli nepřeberný. Opravdu bylo, kde se vyřádit. Lidí sice bylo trochu víc, ale tady se to ztratilo ve chvilince. Sjeli jsme k šlepru dole a rozhodovali se, jestli objedeme ten náš „kopec“ nebo pojedeme na protější. Samozřejmě jsme museli vyzkoušet oba dva.

 

 

Na vrcholcích se nám, ostatně jako na každých horách, naskytl překrásný výhled na okolní horské masivy. Občas jsme zahlédli na protější straně také někoho lyžovat. Takový byl náš celý den. A ten další taky. Od rána až do zavírací doby.

 

Nassfeld

Nassfelf

 

Na hranicích Itálie

Nassfeld leží v Rakousku opravdu nízko. Nemohli jsme si nechat ujít ten dechberoucí moment při překračování italsko-rakouských hranic.

 

 

Od naší chatičky to bylo asi deset minut pěšky. Vítala nás malá poštovní „pobočka“, která moc nefungovala, ale nakonec jsme z ní odeslali naše pohledy (a ty došly). Nedaleko od ní už jsme uviděli modrou značku ITALIA, naproti silnice zase AUSTRIA. Nešlo se nevyfotit u obou, v zemi „nikoho“. Přece byla mezi značkami nějaká ta mezera. Nechyběly ani vtipné narážky a vzpomínky z her Cimrmanů. „Teď jsem v Rakousku, teď zase v Itálii. Jen si to vyzkoušej. Opravdu to funguje.“ A ono to opravdu fungovalo…

 

Nassfeld

 

Pořád z kopce dolů

I tak by se dalo odpovědět na otázku „Kudy do Česka?“. Bydleli jsme na hoře. Odevzdali jsme skipasy a vyrazili autem zpět do údolí. Kopec, který jsme sjížděli, byl pořádně nakloněný, nechyběly ani serpentiny. Poté rovnou za nosem (a GPSkou) na sever. Domů.

 

Nassfeld

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Nassfeld

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, Nassfeld

 


Mohlo by vás zajímat:

Nejvyšší hora Rakouska

Stav sněhu Rakousko

Itálie - sněhové zpravodajství

Přehled lyžařských zájezdů

 

Další lyžařské oblasti  Rakouska

  Kaprun Sölden

St. Anton

Semmering

 
 

Hallstatt

Nassfeld

Zell am See

Kitzbühel

 

logo

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.