Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

V zimě nebo v létě, Zell am See nabízí perfektní zážitek

cs.wikipedia.orgMalé město Zell am See ukryté uprostřed Rakouska na pobřeží podlouhlého jezera Zeller See nabízí neobyčejně rozmanitou přírodu a spoustu zábavných možností trávení volného času, čímž se stává vyhlášeným turistickým centrem v celém  Rakousku, kam každoročně míří stovky rodin.

 

 

Zell am See obývá necelých deset tisíc obyvatel, ale díky turistům, kteří do města přichází v létě i země, je počet lidí ve městě pokaždé vyšší, což se také odráží na kulturním životě celého města.

 

Mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org


Rakouská příroda jako z obrázku

Zell am See leží v nadmořské výšce 750 metrů a jak už bylo řečeno, zabírá menší výběžek na pobřeží Zellerského jezera, které na délku měří 3,5 kilometrů a na šířku 1,5, což z něho dělá úzkou nudli, která se táhne ukrytá mezi zelenými, jehličnany porostlými kopci.

 

en.wikipedia.org

    PJMarriott [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons


cs.wikipedia.org

   PJMarriott [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Vzhledem k nadmořské výšce, ve které jezero leží, voda bývá chladnější, za to ale patří k té nejčistší, kterou byste mohli v Evropě nalézt, protože většina přítoků tvoří horské říčky. Kdo tedy snese trochu nižší teplotu, určitě nebude plavání nebo dokonce potápění litovat. V letních měsících se na jezeru také mohou zapůjčit různá plavidla a v zimě celé jezero zamrzá, takže vzniká prostor pro bruslení a celou škálou zimních sportů, pro které je na obrovském jezeře spousta místa.

Jezero je obklopeno horami, jejichž vrcholky jsou celoročně pokryté sněhem. Tudíž nejen, že celému místu poskytují až téměř éterickou atmosféru, ale také nabízí několik dalších možností využití volného času. Z malého města na pobřeží se nabízí desítky výletů do rozmanitého okolí, pojďme se na pár tipů podívat:  

 

Letní sezóna v Zell am See 

Pokud se rozhodnete vydat do Zell am Seemu v létě, rozhodně oceníte široké využití jezera, jak už bylo zmíněno výše. Plavání, potápění a zapůjčování plavidel je naprosto automatické, kromě toho na jezeře v létě probíhá tři krát týdně světelná show s hudbou.

Další možností je zapůjčení  horských kol, s kterými můžete projet okolí jezera a vystoupat i do vyšších míst, odkud budete mít na jezero s městem dokonalý výhled.

Pokud ale opravdu chcete vidět rakouskou přírodu z ptačí perspektivy, měli byste se vydat do hor a navštívit ledovec Kitzsteinhorn Gletscher, odkud uvidíte několik desítek alpských vrcholů. Ale pozor, ledovec leží ve výšce 3029 metrů, takže rozhodně je důležité nepodcenit oblečení, protože ačkoli může u jezera vládnout letní atmosféra, na hoře v horách je to svět plný sněhu, ledu a štiplavého větru.

Jako další možnost v létě patří v okolí Zell am Seemu vysokohorská turistika, své zde najdou i nadšenci golfu, anebo můžete navštívit nedaleké město Kaprun a při té příležitosti i hrad, který leží hned vedle.

 

 

Zimní sezóna v Zell am See

V zimě je oblast Zell am See vyhlášeným lyžařským střediskem, které nabízí 130 kilometrů sjezdovek, 50 lanovek a vleků a 220 kilometrů běžkařských tratí.

Specialitou je sáňkářská dráha dlouhá kilometr a půl mezi Kitzsteinhorn a Schmittem, na jejíž start vás doveze autobus přímo z města. Na vrcholu Lechnerberg jsou pořádány sněhové show a na zamrzlém jezeře lze bruslit nebo hrát zimní sporty.

Zimní sezóna trvá v Zell am See od podzimu až do léta a pokud, ať už v létě nebo v zimě, budete hledat spíše odpočinek a nebude se vám chtít sportovat, určitě si vyberete ve kvalitní nabídce všech druhů wellnesu.

 

cs.wikipedia.org

By Wald1siedel (Own work) [CC BY-SA 4.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

     Ubytování z bookingu v této lokalitě přes booking.com

Zell am See

 

    Další lyžařská střediska

  Villach Obertauern Sölden Kitzbühel  
  Hallstatt Bad Gastein Nassfeld Semmering  
           

logo

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.