Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Babí léto v Benátkách a okolí

BenátkyBenátky patří mezi nejatraktivnější evropské oblasti. Navíc v září tam bude skutečně živo. Až do listopadu totiž probíhá 15. ročník Bienále architektury. Letošní motto zní: „Reporting from the front“ a má naznačit boj architektury o nové pohledy na životní prostředí a její místo v něm. Jednotlivé expozice si můžete prohlédnout tradičně v zahradách (Giardini), komplexu Arsenal i na dalších místech v historickém centru města.

 

 

 

 

Filmoví nadšeni mohou ještě na počátku září stihnout Mezinárodní filmový festival. Koná se na ostrově Lido, který je půlhodinku lodí z města. Letošnímu 73. ročníku předsedá britský režisér Sam Mendes, který se mimo jiné podepsal i pod poslední dvě bondovky Skyfall a Specter. Ozdobou festivalu bude francouzský filmový bard J. P. Belmondo.

 

Trasa jízdy z Prahy do italských Benátek. Vzdálenost: 814 km. Čas: 9:23, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Foto, en.wikipedia.orgV září panuje v Benátkách nádherné letní počasí. Když vás nápor památek, kulturních zážitků a davy návštěvníků unaví, zamiřte na Jesolo di Lido – nejkrásnější 15 kilometrovou písečnou pláž benátské riviéry. Dostanete se tam za necelou hodinku autobusem, který vyjíždí z Piazzale Favretti. Na počátku měsíce tam ještě můžete stihnout nejen koupání a relax, ale i Festival písečných soch, kde jsou k vidění neuvěřitelná díla. Komu by se nechtělo povalovat na pláži, může si dát několik skvělých výletů do zajímavých měst, která jsou z benátského nádraží Stazione di Venezia Santa Lucia co by kamenem dohodil.

 

Za půl hodinky se dostanete například i do Padovy, města s nejstarší evropskou universitou, centrem plným zajímavých paláců, spoustou pouličních kouzelných kaváren, cukráren a restaurací. Navíc na konci září si tam přijdou na své obdivovatelé zahrad. Od 21. do 23. Se zde koná 67. ročník mezinárodního zahradnického veletrhu Flormart. 

 

Zhruba po hodinové cestě vlakem z Benátek se dostanete do Verony, druhého největšího města benátského regionu, proslavené především Shakespearem a jeho věčnými milenci. Od 15. do 21. září bude Verona ve znamení unikátního festivalu pouličních tradičních historických her. K vidění jsou tam podivuhodné věci, jako například závod na dřevěných saních ulicemi města nebo běh žen s velkými hliněnými nádoby na hlavách.

 
           Mohlo by vás zajímat: Cestopis z karnevalových Benátek
 

 

Foto, en.wikipedia.orgDo třetice ještě jeden tip. Asi hodinku vlakem z Benátek je také Vicenza, kouzelné malé město na úpatí kopců Monti Berici. Proslavil je zejména architekt Andrea Palladio. Paláce, parky, palladiovy pověstné vily s krásně upravenými zahradami, ale i další zajímavá místa malebné Vicenzy stojí za vidění.

 

Ubytování v Benátkách není levné a v době festivalů a jiných velkých akcí se těžko shání. Zkuste si najít hotel v Mestre, což je něco jako předměstí, které má s Benátkami velmi dobré vlakové spojení a je tam klid.

Do Benátek můžete zaletět některou z pravidelných přímých linek Easyjetu z Prahy, které létají každý týden v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Letenky si rezervujte na webu www.easyJet.com.

 

Hotely v této lokalitě

Venecia

Benátky

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Karneval v Benátkách

Letiště Benátky Treviso (TSF)

Letiště v Benátkách (VCE)

Levná letenka na lince Praha – Benátky Treviso od ...

Murano, Burano, Torcello - tři perly Benátské riviéry

Nádraží v Benátkách Venezia Santa Lucia a doprava

Doba letu do Benátek

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 03.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.