Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Největší město Turecka

Foto, en.wikipedia.orgJde o největší město v  Turecku, jinak se mu také říká Konstantinopol, podle císaře Konstantina I. Velikého. Ten ji vlastně nezaložil, jen přebudoval, protože původně na tomto místě byla osada, která vznikla už v sedmém století před naším letopočtem.

Dnes je Istanbul se čtrnácti miliony obyvateli vůbec největší v zemi, což si vynutilo propracovaný systém dopravy, najdete tu pozemní i podzemní metro. A podle mnohých, neboť je častým cílem cestovatelů, jde také o to vůbec nejkrásnější.

 

 

Ostatně, mnohasetleté dějiny nechaly i v ulicích současného Istanbulu nesčetné stopy v podobě řady působivých památek. Zmiňme alespoň jedinou: chrám Hagia Sofia čili Boží Moudrosti, což je jedna z vůbec nejznámějších církevních památek na světě. Ač v současnosti je již sekularizována, v minulosti se tu vystřídalo křesťanství i islám. Dnes slouží coby muzeum.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Hotely na booking.com

Istanbul

 

Tureckému velkoměstu nevládne ale jen duch historie, je zároveň je moderní a kosmopolitní metropolí, hlavně v letní sezóně láká zejména evropská část řadu turistů, kteří si sem jezdí užít atmosféru Orientu.

 

 

Kde leží? mapa

Toto město je letecky obsluhováno dvěma letišti: Atatürkovo a Sabiha Gokcen


 
Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Istanbulu
 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Leonard Ferhati

 

Čtěte také:

Istanbul, Cařihrad nebo Konstantinopol?

Lety do Istanbulu za 2 715 Kč

Pegasus: Praha - Istanbul za 2 460 Kč

Letiště Istanbul Atatürk (IST)

ISTANBUL: město pohádky tisíce a jedné noci, které ...

Turecká měna

Letiště v Istanbulu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.