Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu

Letiště, en.wikipedia.orgV Istanbulu se nachází dvě mezinárodní letiště. Jedno z nich je pojmenované po turecké letkyni Sabiha Gokcen a rozprostírá se přibližně 35 km jihovýchodně od centra Istanbulu na jeho asijské straně.

Z aeroportu Sabiha Gokcen se do centra města dostanete vlakem, autobusy, nebo taxíkem. Nejvýhodnější je využití autobusových linek.

Po příletu na letiště se vyplatí koupě karty Istanbulkart, která vás vyjde v automatu na deset tureckých lir (1TRY = 8.7Kč). Karta je přenosná a platí skoro na celou hromadnou dopravu v Istanbulu (autobusy, tramvaje, metra, lanovky).

 

 

Z letiště jezdí městské autobusy, jejichž zastávky se nachází před ním. Jezdí zde autobus E4, který jede do evropské zastávky Levent, kde je k dispozici zelené metro. Zhruba v půl hodinových intervalech vyjíždí autobus E10 do Kadikoy ferry, což je autobusová zastávka a přístav v asijské části města.

Rychlý způsob dopravy do centra města spočívá také ve využití linky KM22, která vás doveze do stanice metra Kartal (istanbulské Metro -linka M4). Mapa cesty z letiště Sabiha Gokcen do centra Istanbulu.

 

Mapa aeroportu a okolí Přílety a odlety

Letiště, en.wikipedia.org Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu, autor fotky - By Аль-Гимравий (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Najdete zde 1 terminál, jehož provoz zahrnuje mezinárodní tak i vnitrostátní lety. Tento vzdušný přístav disponuje jednou vzletovou a přistávací dráhou o délce 3 km.


Letenky z Prahy

SAW

Trasa přímého letu z Prahy, doba letu 2h 50m, cena zpátečních letenek cca 3 tis. Kč, přehled letenek ve vyhledávači Kiwi.com


 Oficiální webové stránky aeroportu Sabiha Gokcen: www.sabihagokcen.aero

 

Kde složit hlavu?

Nabídka ubytování na booking.com

booking.com

SAW

 


*Autor úvodní fotky - By Elelicht (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Čtěte také:

Na dovolenou do Turecka - Istanbul za 3 190 Kč

Vše důležité, co byste neměli minout v Istanbulu

Letenky na lince Praha - Istanbul za 2 281 Kč

Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu

ISTANBUL: město pohádky tisíce a jedné noci

MHD - Istanbul

Seznam letišť v Turecku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.