Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu

Letiště, en.wikipedia.orgV Istanbulu se nachází dvě mezinárodní letiště. Jedno z nich je pojmenované po turecké letkyni Sabiha Gokcen a rozprostírá se přibližně 35 km jihovýchodně od centra Istanbulu na jeho asijské straně.

Z aeroportu Sabiha Gokcen se do centra města dostanete vlakem, autobusy, nebo taxíkem. Nejvýhodnější je využití autobusových linek.

Po příletu na letiště se vyplatí koupě karty Istanbulkart, která vás vyjde v automatu na deset tureckých lir (1TRY = 8.7Kč). Karta je přenosná a platí skoro na celou hromadnou dopravu v Istanbulu (autobusy, tramvaje, metra, lanovky).

 

 

Z letiště jezdí městské autobusy, jejichž zastávky se nachází před ním. Jezdí zde autobus E4, který jede do evropské zastávky Levent, kde je k dispozici zelené metro. Zhruba v půl hodinových intervalech vyjíždí autobus E10 do Kadikoy ferry, což je autobusová zastávka a přístav v asijské části města.

Rychlý způsob dopravy do centra města spočívá také ve využití linky KM22, která vás doveze do stanice metra Kartal (istanbulské Metro -linka M4). Mapa cesty z letiště Sabiha Gokcen do centra Istanbulu.

 

Mapa aeroportu a okolí Přílety a odlety

Letiště, en.wikipedia.org Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu, autor fotky - By Аль-Гимравий (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Najdete zde 1 terminál, jehož provoz zahrnuje mezinárodní tak i vnitrostátní lety. Tento vzdušný přístav disponuje jednou vzletovou a přistávací dráhou o délce 3 km.


Letenky z Prahy

SAW

Trasa přímého letu z Prahy, doba letu 2h 50m, cena zpátečních letenek cca 3 tis. Kč, přehled letenek ve vyhledávači Kiwi.com


 Oficiální webové stránky aeroportu Sabiha Gokcen: www.sabihagokcen.aero

 

Kde složit hlavu?

Nabídka ubytování na booking.com

booking.com

SAW

 


*Autor úvodní fotky - By Elelicht (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Čtěte také:

Na dovolenou do Turecka - Istanbul za 3 190 Kč

Vše důležité, co byste neměli minout v Istanbulu

Letenky na lince Praha - Istanbul za 2 281 Kč

Mezinárodní letiště Sabiha Gokcen (SAW) v Istanbulu

ISTANBUL: město pohádky tisíce a jedné noci

MHD - Istanbul

Seznam letišť v Turecku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!