Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Eurovikend v Janově

Hledáte nějaké místo, kde si vychutnat eurovíkend, prohlédnout památky, ochutnat dobré jídlo, a tak nějak celkově si vyčistit hlavu? Zkuste Janov a nebudete litovat.


Město se nachází v severní  Itálii a v roce 2004 bylo vyhlášeno hlavním kulturním městem Evropy, o dva roky později byla historická část tohoto slavného města zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO.

Janov také představuje největší přístav Itálii, v historii přístav sehrál klíčovou roli v řadě bitev či politických bojů. Díky strategickému postavení Janov prakticky vládl obchodu po celém Středozemním moři. Díky tomuto se zřejmě stal centrem pro umělce a kulturu celé Evropy.

 

 

 


Co byste určitě měli navštívit?

Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky umění, nebo historie, pak jistě oceníte nádherné a slavné akvárium Acquario di Genova. Toto akvárium je druhým největším v Evropě a ročně jej navštíví více než milion návštěvníků. Naleznete zde snad všechno možné, co vám mořský svět může nabídnout. Tato atrakce je otevřená celý rok a jde o ideální variantu pro rodiny s dětmi, které se chtějí pobavit i trochu vzdělat. Akvárium je zároveň i výzkumným centrem.


Pokud jste někdy slyšeli o tomto městu, ale nemůžete si je s něčím spojit, pak si vzpomeňte na známého mořeplavce. Kryštof Kolumbus totiž zde žil, najdete tady i jeho dům, kde údajně bydlel, můžete na vlastní oči uvidět místa, která tento Janovan obýval. Na hlavním náměstí se nachází i památník věnovaný mořeplavci.


Porta Soprana je dalším historickým skvostem, který byste neměli vynechat. Jedná se o takzvanou hlavní bránu města, která ve středověku sehrála klíčovou roli a mnohokrát město zachránila.


Kromě těchto historických ikon najdete ve městě památky téměř na každé ulici, jak již bylo řečeno za památkovou oblast byla prohlášena jedna celá část města.  Máte-li rádi divadla a kulturní život, pak věřte, že Janov vám má co nabídnout, nachází se zde totiž obrovské množství divadel, ať už větších nebo menších a  najdeme zde i ochotnická divadla.

 


Mohu si eurovíkend naplánovat během svátku?

Právě oslavy a jarmarky jsou ideální dobou, kdy sem vyrazit na eurovíkend. Janov, stejně jako spousta dalších italských měst, uznává tradice velice striktně. Je to doba, kdy lidé zanechají práce, vyjdou do ulic a baví se jako jedna velká rodina. Velkým svátkem je například svátek k uctění památky Jana křtitele, který probíhá 24. června. Další velmi oblíbenou tradicí jsou trhy se starožitnostmi. Ty se konají dokonce každý první víkend v měsíci. Na tomto trhu se nachází všelijaké skvosty z dob slávy města, není výjimkou, že zde narazíte na opravdu cenné kousky.

 

 

 

 

Co dobrého si můžete dát?

Během eurovíkendu můžete ochutnat řadu místních specialit. Dobré jídlo se zde podává, jak ve vybraných restauracích, tak i u pouličních okének. Během slavností je například ideální doba na ochutnávku specialit, protože na stáncích najdete téměř vše, co janovská kuchyně nabízí, navíc za velmi příjemnou cenu. Mezi klasické pochoutky patří Foccaccia. Jde o speciální druh pečiva, které se podává na spoustu způsobů, může jít o kombinaci se sýrem, masem, zeleninou a tak dále.
Pokud jste ale spíše masožravci, pak se můžete těšit i na grilované pochoutky, ryby a podobně. Co se týče alkoholu, najdeme zde především víno, které by se nám, Čechům, možná na první ochutnání zdálo trpké a silné, ovšem téměř vždy jde o kvalitní vína, takže se nemusíte bát bolehlavu.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

  Přehled hotelů přes booking.com

Janov

 


Mohlo by vás zajímat:

Janov, přístav plný lodí i slavných obrazů

Ligurská riviéra, oblíbená oblast Středomoří

Vlakové nádraží - Genova Piazza Principe railway station

Městská doprava (MHD) v Janově

Mezinárodní letiště Janov (GOA)

Doba letu do Janova

Ligurské moře 

 


Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.