Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Když Mexiko, tak Cancún

CancúnAzurové moře, luxusní hotely, all inclusive, bílé pláže, pestrý noční život, tequilla a rum. Ale jde to i jinak – co třeba odkrýt indiánské tajemství mayské kultury, vyzkoušet pravé mexické tacos a nachos, či navštívit podmořské muzeum? Mexický Cancún, rozdělený na pevninskou a ostrovní část, vám nabídne to a mnohem více.

 

 

Moře, pláž a Piña Colada

Když se řekne Karibik, taky se Vám vybaví ta bílá pláž z katalogu? Tak to je ona, to je ta pláž, která lemuje celý poloostrov Yucatán, na kterém leží Cancún. Obrovské vlny na vybraných plážích zaručují nekončící zábavu pro surfaře a milovníky veškerých vodních sportů, nicméně pozvolný vstup do moře a zákaz surfování na jiných plážích zajistí příjemnou dovolenou pro rodiny s dětmi.

 

Cancún

 

Centrum Cancúnu tvoří hlavní turistická třída Kukulcán bulvár. Zde na Vás čeká ten luxus, o kterém jste četli – nejluxusnější hotely, nejdražší butiky, největší shopping centra, nejvyhlášenější restaurace i bary, ve kterých je hřích se nezastavit na zmiňovaný koktejl. Ceny se zde při zemi rozhodně nedrží, ale krásu této ulice si můžete (a měli byste) užít i tak.

 

 

Azurovou modř můžete obdivovat při jednom z lodních výletů na přilehlé ostrůvky, které patří ke Cancúnu. Za jeden z nejkrásnějších je považován 8 km dlouhý Ostrov žen - Isla Mujeres, romantický, klidný a s pestrobarevným podmořským světem.

U ostrova je vybudováno podmořské muzeum - Musea Subacuático de Arte (MUSA) – které vzniklo za účelem odlákání turistů od přírodního korálového útesu. Cca 400 kamenných soch v životní velikosti si Vás mlčky pohlíží 9 metrů pod hladinou a zážitek je to vskutku magický, chvílema až strašidelný.

Rájem pro potápěče, ale i pro milovníky přírody je i další z blízkých karibských ostrůvků -  Isla Contoy. Ostrov se stal útočištěm mnoha druhů mořských ptáků a při pozorování podmořského života zjistíte, kolik barev na světe exituje.

 

Cesta na Isla Mujeres

    Cesta na Isla Mujeres

 

Indiánská kultura: na život a na smrt

Při poznávání mayské kultury určitě nevynechte jeden ze sedmi novodobých divů světa: Chichén Itzá – nejznámější zříceninu mayského města, místo, které často uvidíte s přívlastkem „krvavý“. Dominantu tvoří Kukulkánova pyramida, na jejímž hlavním schodišti v den jarní rovnodennosti můžeme pozorovat dlouhého hada, který se díky světlu a stínům plazí po schodišti dolů.

Mrazivá atmosféra na vás určitě dýchne při prohlídce Studny obětí, či hřiště na tajemnou, míčovou hru „pelotu“. Hru, při které se bojovalo na život a na smrt a dodnes není známo, zda cena pro vítěze znamenala možnost žít, či zemřít.

 

šaman v mayské vesnici

   Šaman v mayské vesnici

 

Za váš čas také stojí největší pyramida v Cobě -  Nohoch Mul. Cestou se můžete zastavit v některé ze současných mayských vesniček, kde vás místní pohostí kukuřičnou plackou a zaručeně si odsud odvezete úžasné fotky a objetí místních dětí.

Adios!

 

Hotely přes booking.com v této oblasti

   Tip na nejlevnější ubytování:  Casa de Ana Cena za noc pro dva - 341 Kč

Booking

 
              Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Cancun (CUN)
 

cancún

Letenky do Cancúnu z Prahy na portále Kiwi.com dnes od 13. tis. Kč

 


 

 

Zdroj videa: YouTube CC, CaterFamTV

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cancún levně z Kolína nad Rýnem za 7 450 Kč

Cancún z Kolína nad Rýnem za 7 890 Kč

Mexiko z Německa za 5 460 Kč

Letenky z Londýna do mexického Cancúnu za 8 518 Kč

Doba letu do města Cancún

Rady a tipy na cestu do Mexika

Průvodce dopravou v Mexiku

Seznam letišť v Mexiku

Doba letu do Mexika

Mexická měna

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.