Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Když Mexiko, tak Cancún

CancúnAzurové moře, luxusní hotely, all inclusive, bílé pláže, pestrý noční život, tequilla a rum. Ale jde to i jinak – co třeba odkrýt indiánské tajemství mayské kultury, vyzkoušet pravé mexické tacos a nachos, či navštívit podmořské muzeum? Mexický Cancún, rozdělený na pevninskou a ostrovní část, vám nabídne to a mnohem více.

 

 

Moře, pláž a Piña Colada

Když se řekne Karibik, taky se Vám vybaví ta bílá pláž z katalogu? Tak to je ona, to je ta pláž, která lemuje celý poloostrov Yucatán, na kterém leží Cancún. Obrovské vlny na vybraných plážích zaručují nekončící zábavu pro surfaře a milovníky veškerých vodních sportů, nicméně pozvolný vstup do moře a zákaz surfování na jiných plážích zajistí příjemnou dovolenou pro rodiny s dětmi.

 

Cancún

 

Centrum Cancúnu tvoří hlavní turistická třída Kukulcán bulvár. Zde na Vás čeká ten luxus, o kterém jste četli – nejluxusnější hotely, nejdražší butiky, největší shopping centra, nejvyhlášenější restaurace i bary, ve kterých je hřích se nezastavit na zmiňovaný koktejl. Ceny se zde při zemi rozhodně nedrží, ale krásu této ulice si můžete (a měli byste) užít i tak.

 

 

Azurovou modř můžete obdivovat při jednom z lodních výletů na přilehlé ostrůvky, které patří ke Cancúnu. Za jeden z nejkrásnějších je považován 8 km dlouhý Ostrov žen - Isla Mujeres, romantický, klidný a s pestrobarevným podmořským světem.

U ostrova je vybudováno podmořské muzeum - Musea Subacuático de Arte (MUSA) – které vzniklo za účelem odlákání turistů od přírodního korálového útesu. Cca 400 kamenných soch v životní velikosti si Vás mlčky pohlíží 9 metrů pod hladinou a zážitek je to vskutku magický, chvílema až strašidelný.

Rájem pro potápěče, ale i pro milovníky přírody je i další z blízkých karibských ostrůvků -  Isla Contoy. Ostrov se stal útočištěm mnoha druhů mořských ptáků a při pozorování podmořského života zjistíte, kolik barev na světe exituje.

 

Cesta na Isla Mujeres

    Cesta na Isla Mujeres

 

Indiánská kultura: na život a na smrt

Při poznávání mayské kultury určitě nevynechte jeden ze sedmi novodobých divů světa: Chichén Itzá – nejznámější zříceninu mayského města, místo, které často uvidíte s přívlastkem „krvavý“. Dominantu tvoří Kukulkánova pyramida, na jejímž hlavním schodišti v den jarní rovnodennosti můžeme pozorovat dlouhého hada, který se díky světlu a stínům plazí po schodišti dolů.

Mrazivá atmosféra na vás určitě dýchne při prohlídce Studny obětí, či hřiště na tajemnou, míčovou hru „pelotu“. Hru, při které se bojovalo na život a na smrt a dodnes není známo, zda cena pro vítěze znamenala možnost žít, či zemřít.

 

šaman v mayské vesnici

   Šaman v mayské vesnici

 

Za váš čas také stojí největší pyramida v Cobě -  Nohoch Mul. Cestou se můžete zastavit v některé ze současných mayských vesniček, kde vás místní pohostí kukuřičnou plackou a zaručeně si odsud odvezete úžasné fotky a objetí místních dětí.

Adios!

 

Hotely přes booking.com v této oblasti

   Tip na nejlevnější ubytování:  Casa de Ana Cena za noc pro dva - 341 Kč

Booking

 
              Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Cancun (CUN)
 

cancún

Letenky do Cancúnu z Prahy na portále Kiwi.com dnes od 13. tis. Kč

 


 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cancún levně z Kolína nad Rýnem za 7 450 Kč

Cancún z Kolína nad Rýnem za 7 890 Kč

Mexiko z Německa za 5 460 Kč

Letenky z Londýna do mexického Cancúnu za 8 518 Kč

Rady a tipy na cestu do Mexika

Průvodce dopravou v Mexiku

Seznam letišť v Mexiku

Mexická měna

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!