Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Volos – město pod horou Kentaurů

Přístavní město Volos je označováno jako vstupní brána do kraje Magnisias. Pokud byste chtěli toto místo navštívit, tak musíte jet směrem do středního  Řecka, přímo ke břehu Egejského moře.

 

 

 


Dominantou krajiny v okolí města je hora Pilion, nazývaná jako domov kentaurů. Pokud jste fyzicky zdatnější a máte rádi výšlapy, určitě stojí za to horu vyšlápnout. Na jejím vrcholu se vám naskytne výhled do nádherné krajiny oblasti Magnisias a na její hlavní město Volos.


Na dovolenou ve Volosu nemusíte čekat až na léto. Hora Pilion je skvělým zážitkem pro každého  lyžaře. V létě vás budou lákat nádherné písečné či oblázkové pláže a velmi čisté a průzračné moře.

Volos se nachází v oblasti Thesálie a je jediným místem, kde se v této oblasti dostanete k moři. Nachází se zde i univerzita Thesálie, která patří mezi jedny z nejdůležitějších univerzit v Evropě. 


Dlouhá promenáda láká k procházkám v jakoukoliv denní dobu. Zastavit se můžete v některé z mnoha kaváren či restaurací.

 

             
         

Mohlo by vás zajímat: Letiště Volos (VOL)

 
             

 

 

        Tipy na ubytování

     

Volos Palace

Cena na noc pro dva - 1 025 Kč
     

Hotel Karagianni

Cena na noc pro dva - 1 040 Kč
      Cena na noc pro dva - 1 045 Kč

 

Kam na výlet ve Volosu?

  • Největší turistickou atrakcí ve městě je parní železnice, která byla obnovena v roce 1996 a vede přes hory, mosty a krásné vesničky v Pilionu. 
  • Pokud máte rádi přírodu a už jste překonali horu Pilion, tak nezapomeňte navštívit městský pobřežní park Agiou Konstatinou na jehož konci se nachází historický kostel.
  • Volos je výchozím bodem pro výlet do skalního klášterního komplexu, který je považován za osmý div světa a byl zapsán do Seznamu světového dědictví UNESCO. První kláštery pocházejí ze 14. století a v 17. století jich zde stálo celkem 24 a všechny byly obýváni mnichy a řeholníky. V současné době je obýváno pouze pět klášterů. 
  • Můžete se projet lodí na roztroušené souostroví Sporady, které čítá celkem 11 nádherných ostrovů, mezi něž patří například Rhodos nebo Kos.

 

Autor: Lenka Holubová

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube cc, Bezalel Raz

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Řecké města a letoviska

 

Seznam letišť v Řecku

 

Nejvyšší hora Řecka - Mytikas

 

Kde všude se platí eurem?

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.