Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Makarska riviera - Podaća

Foto, cs.wikipedia.orgPatříte-li mezi milovníky Jadranu, určitě nebudete litovat, vyberete-li si za cíl své letní dovolené Makarskou riviéru. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Podaću, kouzelné malé město s asi 700 obyvateli. Je to klidná oblast ideální pro ty, kteří si chtějí během dovolené skutečně odpočinout.

Možností ubytování je zde mnoho, ačkoliv milovníci luxusních pětihvězdičkových hotelů si tu na své nepřijdou – takový hotel totiž v Podaći není ani jeden. Zato se zde ale nabízí spousta možností finančně méně nákladného ubytování v soukromí.

Kromě příjemné rodinné atmosféry a vlastního hospodaření, které tato varianta ubytování nabízí, se ve většině případů můžete blíže seznámit se životem místních obyvatel, vzhledem k tomu, že bydlíte přímo v jejich domě – a mnohdy z takovýchto setkání vznikají přátelství na celý život. Cena za noc záleží na sezoně, o letních prázdninách většinou začíná na 1 200 Kč/noc/pokoj, v září oproti tomu je možné nalézt i apartmány levnější – např. Studio Podaća nabízí některé ze svých apartmánů pro letošní září dokonce i pod 1 000 Kč/noc/studio. Alternativou potom je penzion Podaća nebo místní autokemp.

 

Západ slunce 

   Západ slunce nad Podaćou 

 

MOŘE

Přímo v Podaći se nachází dvě překrásné pláže. Jedna z nich je větší a vede vlastně až na samý konec obce ve směru Gradać, druhá je menší, poklidnější a disponuje molem, které rády využijí především děti ke skákání do moře. Obě pláže jsou lehce kamenité a v moři se vyskytují ježci, proto je vhodné používat boty do vody. Další možnosti koupání se nabízejí např. v již zmíněném Gradači, kde se nachází i dva tobogány ústící přímo do moře, nebo na jedné z pláží ve městě Makarska, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších měst Chorvatska.  

 

 

KULTURA

Podaća je spíše poklidnější lokalitou, proto tu nehledejte diskotéky ani  bary s bujarým nočním životem. Pokud se chcete dobře najíst, doporučuji restauraci Gostovnica kod Bariše s výborným jídlem a možností živé hudby. Na chutnou pizzu si můžete zajít například do Pizzerie Galija. Kdo by přece jen trochu nočního života potřeboval, může navštívit Noční klub FONTANA, který nabízí spoustu kvalitních alkoholických i nealkoholických nápojů a krásný výhled na moře.

 


Kalamari

   V místních restauracích můžete ochutnat středomořské speciality (na snímku kalamari)


TIP NA VÝLET

Vzhledem k tomu, že Podaća leží nedaleko od hranic s Bosnou a Hercegovinou, doporučuji této skutečnosti využít a udělat si jednodenní výlet do této země, která, ačkoliv neleží přímo u moře (zasahuje k moři jen malou částí o délce cca 10 km), rovněž má návštěvníkům co nabídnout. Za pozornost stojí vodopády Kravice (kde můžete obdivovat nádhernou přírodní scenerii), poutní místo Medjugorje s kostelem sv. Jakuba, patrona poutníků, nebo starobylé město Mostar s bohatou historií.

Autor: Marie Samková

 

 

 


   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?

 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

Přehled měst a letovisek v Chorvatsku

 

Hranice Chorvatska

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 08.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.