Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Göteborg

en.wikipedia.orgV dnešní době se často vyhledávaným a hojně navštěvovaným státem stává  Švédsko. Tento zájem o tak chladnou zemi je hlavně podpořen nezaměnitelnou krásou nespoutané přírody a jedinečností zdejší krajiny.

Místní turistika se však nesoustředí pouze na přírodu, ale zaměřuje se hlavně na města, která jsou plná historických památek a kulturních center.

Jedním takovýmto místem je i město Göteborg, které je v rámci Švédska dokonce druhé největší.

 

 

 

Najdeme ho na západním pobřeží. Jelikož se jedná o studentské multikulturní město, v kterém sídlí dvě univerzity, máte jistotu, že o zábavu bude vždy postaráno.

 

en.wikipedia.org

   Autor fotky: Historiker, wikimedia commons

 

Město Göteborg je často přezdíváno jako “zelené město” a to díky značnému množství parků. Tyto zelené plochy vznikly nejen na místech zrušených loděnic, které své továrny přestěhovaly do Číny. S příjemným prostředím rovněž souvisí fakt, že zde jako první byla zavedena nízkoemisní zóna.

 

   Mapa: zdroj - openstreetmap.org

Mapa


Nejbližší letiště: Göteborg Landvetter Airport

Web: www.swedavia.com/landvetter

Kód: GOT


Největším turistickým lákadlem jsou zde místní památky, mezi které můžeme zařadit například Hotel Eggers, který je dokonce památkově chráněným místem. Mnohými obdivován je přístavní kanál Hamnkanalen, do kterého ústí hradní příkop, který obepíná a hlavně chrání celé staré město.

 

en.wikipedia.org

   Foto - volné dílo

 

Když už město navštívíte, musíte se rozhodně nechat svést místními tramvajemi. Jedná se o nejoblíbenější dopravní prostředky města. Rozeznáte je snadno díky jejich typicky modré barvě. Můžete však využít i jiné dopravní prostředky, například trajekt a zajet si na výlet třeba do Newcastlu.

Tip pro Vás! Koupě turistického lístku Göteborgskortet se Vám jistě vyplatí. Tento lístek zahrnuje bezplatné vstupy do muzeí a na jiná zajímavá místa, bezplatné používání veřejných dopravních prostředků a další výhody.

 

 

K večerní romantické procházce přímo svádí místní přístav, který je největší ve Skandinávii. V přístavní čtvrti narazíte také na hypermoderní operní scénu Operan, kde se při realizaci stavby nechali tvůrci inspirovat operou v Sydney. Pokud Vás lákají výšky, doporučuji zajít na jedinou výškovou budovu v Göteborgu, z které je nádherný výhled po okolí.

 

  Hotely z bookingu

 

Linné Hostel

Cena na noc pro dva -  831 Kč
 

Spar Hotel Gårda

Cena na noc pro dva - 3 320 Kč

 

 

 

 

Město láká své budoucí návštěvníky také na bohaté kulturní zážitky. Může nabídnout například Göteborský filmový festival, na kterém se promítají ty nejlepší Skandinávské snímky. Po hudební stránce město také nespí a láká své návštěvníky na hudební festivaly Metaltown a Way Out West. Nesmíme ani opomenout mnohá muzea, z kterých je jistě vhodné zmínit Muzeum designu, tzv. Röhsska Museum. Milovníkům kultury však toho lze nabídnout mnohem více a to vše na jednom náměstí Götaplatsen. Zde vedle sebe stojí majestátní budovy městského divadla, muzea umění, umělecké haly a koncertní síně.

Nesmíme však zapomínat ani na děti. Ve městě se nachází zábavní park Liseberg, který je jeden z největších v Evropě. Zajímavost na závěr se týká všech milovníků aut. V Göteborgu potkáte mnoho aut značky Volvo, jelikož je zde sídlo této automobilky.

 

    Letenky z Prahy

Mapa

Letenky

     Přehled aerolinek spojující Prahu s Göteborgem na Kiwi.com

 

Hotely v této lokalitě

Ubytování

 

 

         
     

Göteborg – aktuální počasí

 
         

 


Mohlo by vás zajímat:

Přístavní Göteborg

Letiště Göteborg (GOT)

Cestujeme do Stockholmu: ubytování, letiště, MHD

*Přehled last minute zájezdů do Švédska

Vlakové nádraží Göteborg

Místní měna

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.