Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Památky tuniského letoviska Monastir

Letovisko Monastir leží na tuniském pobřeží v Hammametském zálivu, nedaleko velkého města Sousse. 

Ještě donedávna bylo mezinárodní letiště Habiba Bourguiby, nedaleko Monastiru, hlavním letištěm, na kterém přistávaly charterové lety zahraničních cestovních kanceláří. Od konce roku 2009, v souvislosti s vybudováním nového moderního letiště Enfidha ležícího mezi městem Sousse a střediskem Hammanet-Yasmine, se situace změnila, protože většina letadel přistává na novém letišti a letový provoz nad Monastirem se podstatně zredukoval.

 

 
 Web letiště Enfidha zde
 

 

Ačkoliv dějiny Monastiru byly již od dob starých Féničanů velmi bohaté, za francouzské nadvlády došlo k úpadku města a to až do té míry, že byl Monastir označován jako vesnice, jejíž obyvatelé se živili především  rybolovem. Ke změně došlo teprve v minulém století, kdy se místní rodák Habib Bourguiba, pozdější tuniský prezident, zasloužit o znovuobnovení slávy tohoto města.

 

 

Nejkrásnější památkou Monastiru je starý klášter Ribat pocházející z konce 8. století. V průběhu staletí došlo k několika rozsáhlým rekonstrukcím původních částí a přístavbě částí nových, a dnes je monastirský Ribat jedním z nejhezčích dochovaných klášterů v Tunisku. Za brány hradeb, za kterými žili v průběhu staletí nejen vojáci, ale také duchovní, kdysi vedly čtyři brány, každá z jedné světové strany.

 

Ribat

Dnes turisté vstupují do kláštera pouze hlavní branou na jižní straně. Ribat zaujal i světové filmaře, mezi nejznámější filmy, jejichž scény se zde natáčely, patří Ježíš Nazaretský. V klášteře můžete navštívit Muzeum islámského umění s cennou sbírkou rukopisů Koránu či starých map Monastiru.

V každém případě využijte možnost podívat se až na horní části hradeb, odkud je krásný výhled.

 

 

Druhou nejvýznamnější památkou Monastiru, je novodobá stavba Mauzolea Habiba Bourguiby, kterou najdete severně od Ribatu. Vstup do mauzolea je turistům umožněn několik hodin denně za předpokladu vhodného oblečení, které zakrývá ramena a kolena.

Velmi pěkná je dlouhá dlážděná přístupová cesta k mauzoleu. Uvnitř je v sarkofágu pochován bývalý prezident a nejbližší členové jeho rodiny. Před mauzoleem je další známá osmiboká stavba s názvem Hrob neznámého vojína, která je symbolickým hrobem všech tuniských vojáků padlých v bojích za nezávislost Tuniska.

 

     
                                Předpověď počasí -  Monastir  
     

 

Zdroj videa: YouTube CC, promoitv, Monastir

 

 
Průvodce Monastirem čtěte zde
 

 

 

Čtěte také:

Přehled měst a letovisek v Tunisku

 

     
  Dovolená v Monastiru přes web Invia  
     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.