Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Na severu Evropy v Norsku

Foto, en.wikipedia.orgUrčitě souhlasíte, že Norsko patří mezi jednu z nejkrásnějších zemí světa. Je to způsobeno bezchybnou přírodou, svěžím horským vzduchem a přátelskou komunitou. I přesto, že zde není příliš levno, lidé zde žijí šťastně a s otevřenou náručí vítají každého cestujícího turistu.

Kvalitní život bez kriminality

Tato severská země patří mezi ty s nejmenší kriminalitou. Za rok se zde dle statistik uskuteční maximálně dvě až tři vraždy, což je např. o 80% méně než v USA. Lidé zde žijí v poklidu, míru a je to možná dáno sílou přírody, která obklopuje celou tuto severní zemi. Co se týče zaměstnanosti, ani v této oblasti zde není problém a velké množství nerostného bohatsí napomáhá roztáčet soukolí ekonomiky.

 

 

Nezanedbatelná část populace pracuje v lesích, se dřevem a hojně se zde podniká v rybolovu. Zajímavý je také zdejší zákon, tzv. "allemannsrett", který umoňuje svobodu pohybu všech lidí. Znamená to, že si můžete postavit stan či přístřešek kdekoliv budete chtít. Nic vám tak nebrání prohlédnout si norskou přírodu ze všech možných koutů a stran.

 

Síla magické přírody

Země se může pyšnit více než 80.000 jezery a daleko tak předčí třeba Finsko, které jich vlastní o čtvrtinu méně. Nejhlubším a zároveň nejnavštěvovanějším jezerem je Hornindalsvatnet, které je zároveň i nejhlubším v Evropě. Raritou zde nejsou ani polární záře. Pokud budete mít štěstí, můžete se touto nádherou kochat i celou noc.

Náklady na bydlení jsou zde poněkud vysoké, ale pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v některém z horským hotelů, jistě si rádi připlatíte. Doporučujeme i cestování na vlastní pěst. Do Norska se z České Republiky dostanete autem za jeden den. Počítejte také s tím, že počasí je zde poněkud chladné, a to i v letních měsících. Buďte tedy dobře připraveni a vybavte se na výlet pláštěnkami.

 

Norsko

    Zdroj: Pixabay

 

Domluvit se bývá problém

Ne všichni Norové mluví anglicky nebo německy. Norština je složitý jazyk, ale pár frází se naučit určitě dá. S sebou si tedy přibalte slovník. Jazyková bariéra se může zdát jako veliký problém, poohlédněte se po průvodci. Norsko je však posedlost a jakmile se do něj jednou podíváte, budete se chtít vracet znovu a znovu. Je to země ledu, lesů, ale i jezer a zvířat. Do všech metropolí se dostanete pohodlně autobusem a každý den tady na vás čeká jeden z přírodních jevů, na který už nezapomenete. Žije zde cca 5 milionů obyvatel a jeho hlavním městem je známé Oslo, které rozhodně vybízí k mnoha zajímavým výletům.

Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org

Oslo

Chcete se dobře najíst? Nebojte se zavítat do jedné z místních restaurací. Oblíbené jsou pizzérie, kde si můžete dopřát pizzu s pravými mořskými plody. Tato chuť vás zcela omráčí.

Doporučujeme: v supermarketech bývá jídlo drazší než v samotných restauracích. Přibalte si z domu zásoby jídla a na obědy i večeře si zajděte do města.

 

Letenky z Prahy do Norska (Osla)

Mapa

Oslo

 Letecké spojení z Prahy do Osla zabezpečuje dopravce Norwegian, přehled tarifů na webu Kiwi.com

 


*Autor úvodní fotky - volné dílo

  

 

                                                       Norská města
          Oslo Bergen Stavanger    
                   
                   
                   

 


Vložil/a: Daniel Česák 09.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.