Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Serifos – ostrov klidu a pohody

Chystáte se strávit letní dovolenou na některém z mnoha  řeckých ostrovů, ale zároveň byste se rádi vyhnuli davům turistů, vypravte se na ostrov Serifos. Je to jeden z těch menších ostrovů ležící v Egejském moři, ve vzdálenosti asi 170 km na jih od Atén, což představuje cca 4 hodiny cesty trajektem.

Jeho rozloha je pouhých 75 km2 a žije zde necelých 1500 stálých obyvatel.

Pobřeží ostrova je poměrně dosti členité, takže i přes malou rozlohu tady najdete dostatek pláží, z nichž některé jsou mnohdy liduprázdné. Malý počet turistů je dán i tím, že na ostrově není letiště, ale pouze jeden přístav.

Prestižní týdeník „The Sunday times“ vyhlásil v roce 2003 pláž Psili Ammos nejkrásnější pláží Evropy.

 

 

Ostrov očima turisty

Jedná se o typicky kykladský ostrov, tedy porostlý většinou jen keři. Pro malou rozlohu a poměrně kvalitní silničky se dá procestovat ve vypůjčeném autě nebo na skútru.

Ubytovat se lze například v přístavu Livadi v apartmánech či studiích. Na tímto krásným přístavem je vysoko na kopci postavena tradiční Chora.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Anastasia

Cena na noc pro dva - 1 380 Kč
 

Alisachni

Cena na noc pro tři - 2 645 Kč
 

Galazio Sea Side Apartments

Cena na noc pro čtyři - 3 120 Kč

 

Od podobných vesnic či městeček tohoto typu se liší tím, že tady nepotkáte davy turistů. Žije si prostě svým životem a menšímu počtu turistů nebo Řeků, kteří sem jezdí za odpočinkem z Atén, nastavuje nefalšovanou i nezkaženou tvář pravého Řecka.

 

Charakteristika ostrova

Ostrov je mezi turisty zatím málo známý. Jedná se v podstatě o chudšího souseda ostrova Sifnos. Lze ho doporučit spíše starším cestovatelům preferujícím klid a turistiku, nikoliv rodinám s malými dětmi.

V období starověkého Řecka se na Serifu těžilo zlato a stříbro, z čehož bohatl zejména nedaleký ostrov Delos. Ten byl v tehdejších dobách centrem obchodu.

Z místního přístavu Livadi jezdí každodenně trajektové spoje na sousední ostrovy Sifnos, Milos a Kythnos.

 


Zajímavosti ostrova

Na severní straně Serifu nedaleko obce Galani se nachází klášter Taxiarches, který je zasvěcen archandělům Michaelovi a Gabrielovi. Postaven byl v roce 1572 a sloužil jako náboženské, vzdělávací a ekonomické centrum až do 19. století. Uvnitř se nachází krásné nástěnné malby a také jsou zde uloženy posvátné kodexy z roku 1754, rukopisy a cenné listy. Od roku 1909 zde funguje klášterní knihovna.

K dalším zajímavostem ostrova patří tři kostely v Choře a kostel Agios Georgios v přístavu Livadi. Za návštěvu stojí také tradiční osada Pyrgos, která je opuštěná, ale architektura je zachovalá. Zajímavá je také Helénská bílá věž, jeskyně a hrad Gria ve vesničce Koutalas.

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Přehled - řecké ostrovy

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.