Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sifnos – ostrov klášterů

  Řecké ostrovy jsou oblíbeným cílem i českých dovolenkářů. Většina míří na ty nejznámější, které ovšem právě proto bývají v hlavní sezóně plné turistů. Kdo hledá klid na krásném ostrově s tradičním způsobem života a s krásnými písčitými plážemi, měl by zvolit Sifnos.

 

 

 

 

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší je využít letů na ostrov Santorini, odkud se transferem dostanete do přístavu Athinios a zde se nalodíte na trajekt, který vás dopraví cca za 3 hodiny na ostrov Sifnos. Z přístavu Kamares pak následuje 20 minutový transfer do letoviska Faros, nebo 30 minutový do letoviska Platy Yialos.

 

Charakteristika ostrova

Sifnos má pověst ostrova chutí a klášterů, kterých je tady údajně tolik, kolik je dní v roce.

V kopcovité krajině porostlé jen nízkou vegetací jsou roztroušené bílé kykladské vesničky a malé domky jsou i při březích malých zálivů. Místní obyvatelé si váží tradic a odkazu svých předků, žijí poklidným družným životem a využívají darů moře a půdy, na které pěstují olivy, rajčata a další zeleninu.

 

 

Zajímavosti pro turisty

Přesto, že je tento ostrov poměrně malý a zatím příliš nedotčený masovou turistikou, má co nabídnout. Za návštěvu stojí malebné vesničky Apollonia, Kamares a Artemonas, nebo středověké vesnice, kde se jakoby zastavil čas a hlavně starobylé kláštery.

Ostrov v minulosti zbohatl díky těžbě  zlata a stříbra, a proto byl o jeho ovládnutí velký zájem. Ve 13. století jej dobyli Benátčané, v 16. století si jej podmanili Turci. Každý národ zde zanechal své stopy na architektuře i zvycích.

 

 

Čím je Sifnos přitažlivý

Na své si zde přijdou příznivci trekingu, kteří mohou využívat starobylých stezek. Při pěších výletech se naskýtají nádherné panoramatické výhledy. Stezky spojují všechny kláštery a také mnohé hrnčířské dílny, kde si můžete koupit keramiku, nádobí i dekorativní předměty.

Sifnos je také proslulý místními lahodnými specialitami, jako je smetanový sýr Manoúra, Mastélo, což je jehněčí vařené v červeném víně a koření, nebo Amigdalotá, což jsou malé kulaté sladkosti s rozdrcenými mandlemi, růžovou vodou a moučkovým cukrem. Delikatesou je také medový koláč.

 

Zdroj videa: YouTube CC, The Greek Traveller,  ostrov Sifnos

 

Zajímavá místa

  • Apollonia – hlavní město ostrova je postaveno ve tvaru amfiteátru na třech kopcích uprostřed ostrova. Upoutá vás zde tradiční architektura, ale i veškerá potřebná vybavenost. Je zde mnoho taveren, možnost večerních procházek, při kterých můžete navštívit Muzeum folklóru přímo na náměstí. Apollonia je ideálním místem, odkud se po stezkách můžete dostat do všech koutů ostrova, nebo využít autobus a dopravit se na některou odlehlou pláž.

  • Kastro – jedná se o hrad stojící na vrcholu kopce na malém poloostrově s úžasným výhledem na Egejské moře. Kolem hradu bývalo již před čtyřmi tisíci lety sídliště, které bylo až do 19. století hlavním městem Sifnosu.

  • Platy Yialos – je jedna z nejdelších pláží Kykladských ostrovů. V malé plážové vesničce je mnoho kaváren a taveren přímo u moře s nabídkou čerstvých ryb, ale také hotely s příjemným ubytováním.

  • Faros - tradiční  rybářská vesnice, v jejíž blízkosti jsou dvě krásné pláže Glyfo a Fasolou, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.

 

Ubytování na tomto ostrově

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Antoine VERDET, Sifnos 2017

 

 

 

                             Další  řecké ostrovy:

     

Samos

Kréta

Lindos

Los

 
     

Kalymnos

Kos

Lefkada

Rhodos

 
     

Kythira

Santorini

Ikaria

Agios Nikolaos

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.