Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Piešťany - město lázní

Piešťany zaujímají místo nejznámějšího lázeňského města  Slovenska. S téměř 30 000 obyvateli je město významným kulturním, hospodářským, turistickým centrem regionu. V jeho okolí se nacházejí taky významné archeologické objekty.

 

 

 

 

 

Město je zvláště známé a oblíbené díky lázním. První záznamy o nich pocházejí  z 16. století. V 19. století několik lékařů a balneologů objevilo jejich příznivé účinky. Dnes Piešťany patří k nejdůležitějším evropským lázním svého druhu.

Jaké jsou pocedury a co se tady léčí? Používají se zejména zábaly z léčivého sírného bahna. Léčba je zaměřena především na nemoci pohybového a nervového systému.

 

   
  Last minute zájezdy do Piešťan
   

 

 

Kromě lázní Piešťany nabízejí všem návštěvníkům prohlídku zajímavých budov, míst a památek. Mezi nejslavnější náboženské stavby patří Kaple Božského Srdce, klášterní gotický kostel, klasicistní kostel sv. Štefana Krále. Najdeme zde taky dva zajímavé mosty: Krajinský a Kolonádový se slavnou sochou lamače berle.

Mapa města Piešťany na webu openstreetmap.org

 

 

Pokud se ocitnete v tomto lázeňském městě, měli byste "skočit" do vojenského historického muzea. Leží na okraji města a vidět zde můžete  různé exponáty letadel, z nichž nejzajímavější je letadlo MIG-21.

Během letních měsíců vás může zlákat renovované koupaliště Eva, které se nachází v lázeňském areálu.

Městu dominují krásné parky a spousta zeleně. Na pravé straně Váhu se nachází městský park a lázeňský park na levém břehu. Na tomto místě najde relaxaci a odpočinek každý návštěvník. Na pěší zóně by byla chyba nedat si dobrou kávu a chutný dezert nebo se osvěžit lahodnou zmrzlinou.

 

 

 

 Ubytování v této oblasti

 

Športhotel Piešťany

Cena na noc pro dva - 731 Kč
 

Villa Psenek

Cena na noc pro dva - 757 Kč
 

Leier Apartments

Cena na noc pro tři - 789 Kč

 

Piešťany každoročně vítají velké množství turistů i lázeňských hostů. V příjemném prostředí lázeňského města lze zažít nezapomenutelné chvíle a mnoho krásných okamžiků.

Autor: Beata L.

 

     
                                 Předpověď počasí - Piešťany  
     

 

Mohlo by vás zajímat:

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Trenčianské Teplice, krásná i léčivá příroda

Seznam českých lázní

Dovolená na Slovensku - přehled

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Slovenské lázně Velký Meder

Slovenské lázně léčí vaše neduhy


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.