Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Primošten - vábivá chuť Dalmácie

Kouzelné městečko Primošten leží mezi destinacemi Trogir a Šibenik. Rozprostírá se na dvou poloostrovech. Primošten je obklopen sedmi malými ostrůvky a úzké uličky, kamenné domy, kostely a stará část města na poloostrově nabízejí návštěvníkům krásnou atmosféru.

Jeho dominantou je špičatá kostelní věž. Primošten je považován za pravou perlu Dalmácie a speciální zalíbení si v něm najdou milovníci  vínka. Město je bohaté na množství restaurací a kaváren. Kromě vinic je známý i tradičním závodem oslíků, který se zde koná každé léto.

 


Jeden z ostrovů, na kterém Primošten leží, je spojen s pevninou mostem. Odtud pochází i pojmenování městečka, neboť Primošten v překladu znamená "přemostěný".

Dominantou, kterou si určitě nenechte v Primoštenu ujít, je kostel svatého Jiří postavený v roce 1485, ve kterém najdete vzácnou ikonu Panny Marie a svatého Lukáše. Pozůstatky dávných hradeb, středověká městská brána a mnoho kamenných domků jsou jen částí historické atmosféry, kterou nejkrásnější  chorvatské městečko Primošten nabízí.

 

  Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Villa Matkovic Cena na noc pro dva - 1 302 Kč
  Tip na hotel: Apartments Dolac Cena na noc pro tři - 1 300 Kč
  Tip na hotel: Vila Primo Cena na noc pro dva - 1 420 Kč


Druhou část města Primošten představuje zalesněný poloostrov Raduča jako stvořený pro dovolenkové lenošení. Najdete na něm krásné pláže, ale vegetace tohoto místa poskytuje návštěvníkům i dostatek ochrany před  letním sluncem.

 


Domácí obyvatelé si udržují své tradice a během letních měsíců se zde konají "Zvyky Primoštenu". Jsou to dlouhé noci plné folklóru, dalmatské lidové hudby a podávají se různé  rybí speciality či domácí červené víno. Pro ty, kteří mají raději moderní zábavu, se zde nachází klub "Aurora", který je jedním z nejpopulárnějších klubů na Jadranu.

 

 

  Mapa - openstreetmap.org


Za návštěvu také určitě stojí Národní park Krka. Park je plný kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Výlet v parku si lze prodloužit plavbou na lodi přes Visovacké jezero až k Rošskému jezeru.

 

Národní park Krka, čtěte zde


Moře v Primoštenu je nádherně průzračné, pláže čisté - vidno každý kamínek a každou rybku. Pokud zatoužíte po aktivní dovolené, tak není problém v okolí najít množství cyklistických stezek, například do pěkné Rogoznice.

Na své si tu přijdou i všichni milovníci pěkných šperků, za kterými netřeba chodit ani do Splitu. Za přijatelné ceny nakoupíte zlaté šperky i od místních zlatníků přímo v Primoštenu, kteří vám šperk i na míru upraví.

V okolí Primoštenu je i několik malých ostrůvků. Je zde vše pohromadě na malém místě. Primošten - to je ideální jadranská kombinace moře a historického městečka. Městečko a jeho blízké okolí má kouzelnou atmosféru a je vhodné zejména na odpočinkem u moře pro rodiny s dětmi.

Místa či města jsou jako lidé. Každé je jiné, každé chytí za srdce jinak. Pokud navštívíte město a letovisko Primošten, rozhodne se pro vás stane srdeční záležitostí. Snoubí se zde historie, krásné pláže, skvělá dalmatská kuchyně a milí lidé, kteří tmelí tuto dokonalou atmosféru.

 

Primošten - hotely
 

 

 

 

Zdro videa: YouTube CC, bolinoga


 

   
  Čtěte také:
 

Přehled měst a letovisek v Chorvatsku

 

Průvodce - Jižní Dalmácie

 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska

   


Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.