Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Mykonos

Mykonos je asi nejznámějším kosmopolitním ostrovem  Řecka. Podle dávné mytologie vznikl ze zkamenělých těl obrů, zabitých Herkulem. Mimochodem, svůj název ostrov získal podle Apollonova vnuka, Mykona.

Hlavním městem ostrova je Mykonos, neboli Chora. Specifitou tohoto města je skutečnost, že jsou zde zakázány automobily.

Co zde návštěvníky určitě překvapí, je všudypřítomnost pelikánů. Je to dáno tím, že pelikán je místním oficiálním maskotem.

 

 

Mykonos je ideálním místem pro příjemnou dovolenou, neboť jde o lokalitu, kde se  snoubí působivá architektura ostrova, zahrnující bílé domy s charakteristickými barevnými dveřmi a rámy, s nádhernými bougainvillskými stromy, obsypanými purpurovými květy, ale také s historickými prvky, ukrytými kostely, radnicí, či zámkem.

 

 

Kam za kulturou?

Návštěvníci zde mohou obdivovat místní folklórní, námořní i archeologické muzeum, a tak se dozvědět více o zdejší historii. Ovšem aby nedošlo k nějaké mýlce, rozhodně to tady žije. Ulice jsou rušné a plné lákavých  kaváren, vábných restaurací i obchodů s bohatou nabídkou značkového zboží.

Posedět za teplých večerů je možné i na nábřeží, lemovaném flotilou rybářských lodí. Pokud sem dorazíte ve dne, můžete navštívit Kazárma, tedy původní ubytovací zařízení pro vojáky hrdinky řecké revoluce, Manto Mavrogenous, která zde měla i svůj vlastní byt.

A kdo má rád romantiku, ten by neměl vynechat návštěvu Alefkántry, kde si bude připadat jako ve starém italském městě. Toto místo s typickou architekturou je mnohdy označováno i jako „malé Benátky“, a v minulosti se stalo zdrojem inspirace pro řadu umělců.

 Tento fascinující kout, nabízí také nádherný výhled na větrné mlýny, postavené na vzdáleném kopci. Díky nim byl v minulosti ostrov významným dodavatelem mouky. Původně zde stálo asi 20 větrných mlýnů, z nich do dneška zůstalo velmi dobře zachovalých asi jen sedm.

 

 

Historii ostrova pak připomíná i zdejší klášter Panayia Tourliani, pocházející ze 16. století, který se nachází v osade Áno Merá.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

V západní části města Mykonos se nachází maják Armenistis, pocházející z konce 19. století. V dnešní době skýtá zejména nádherný výhled, ovšem v historii byl veskrze užitečnou a účelovou stavbou.

Mykonos je však považován také za ráj pro milovníky vodních sportů, zejména surfařů. Ovšem realizovat se zde mohou i vyznavači mořského parašutismu či potápění. A pochopitelně je to příznivé místo pro  rybolov, což ovšem asi nikoho nepřekvapí.

Sport, pláže, historie, to vše je velmi zajímavé, ale řadu turistů zajímají také místní speciality. A určitě nebudou zklamáni. Mezi egejské speciality patří pochoutky jako je famózní sýrové kopanisti nebo vepřové kořeněné loúzes či medový koláč.

 

Pláže na ostrově

Příznivci moře a koupání se budou pak určitě zajímat o zdejší pláže. Těch slunečných je zde spousta, ale většinou jde o poměrně hojně navštěvovaná místa. Pouhé 2 km od hlavního města se nachází asi nejoblíbenější rodinná pláž, Ornos.

Ovšem jednoznačně nejpopulárnější je Paradise Beach, která je v létě centrem zábavy, a to hlavně pro mladé. Konají se zde nejrůznější párty a společenské události.

Nicméně i ti, kteří touží po klidu a odpočinku a nechtějí být rušeni například dovádějícími dětmi, si zde najdou svá oblíbená místa, zejména na severním pobřeží ostrova, kde se nachází pláže Ayia Ánna, Houlákia, Kápari či Agrári.

 

Doprava na ostrov - Letiště Mykonos (JMK)

Tento nejbližší aeroport se nachází cca 5 km od města Mykonos, bližší inforamce čtěte zde

 

Zpáteční letenky z Prahy s jedním přestupem vyjdou na cca 4 600 Kč, přehled ve vyhledávači Kiwi.com

 

 

Ubytování v této oblasti

Přehled hotelů v této lokalitě

 

 

Pokud jde o ubytování, na ostrově Mykonos je široká nabídka ubytovacích možností, například designový hotel Mykonos Town nebo romantické i luxusní vily s výhledem na Egejské moře.

 

  3x nejlevnější tip na ubytování
 

Villa Vasilis

 

Studio Eleni

 

Matogianni Hotel

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo, Mykonos

 

Zdroj videa: YouTube CC, Stelios Stylianopoulos, Mykonos

 

Během léta je Mykonos velmi živý, takže ten, kdo touží po spíše poklidné dovolené, ten by sem měl zamířit buď na jaře nebo na podzim.

 

         
   

Mohlo by vás zajímat: Přehled 5 největších řeckých ostrovů:

1. Kréta - více informací zde

2. Euboia - více informací zde

3. Lesbos - více informací zde

4. Rhodos - více informací zde

5. Chios - více informací zde

   
         

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.