Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Cervia

Celá  Itálie má řadu  historických památek či přírodních krás. Výjimkou není ani město Cervia, které leží na pobřeží Jaderského moře, nedaleko od známých měst Ravenna a Rimini.

 

 

            Město bylo pravděpodobně založeno starými Řeky, ovšem tehdejší pojmenování města bylo Ficocle. Zkázou pro toto území se stal patriarcha Theodor. Zničil ho, protože se spojilo s Ravennou proti Byzantincům v roce 709. Původní Cervia se nacházela na půli cesty mezi dnešní Cerviou a Ravennou, ale po této události bylo znovu postaveno na bezpečnějším místě. Vzniklé středověké město vzkvétalo. Tři opevněné brány, paláce zdejších měšťanů, nejeden kostel a hrad tomu byly důkazem. Existuje legenda podle které, hrad postavil císař Fridrich Barbarossa.

            Obyvatelé Cervii se živili zemědělstvím, rybolovem, ale nejvíce je proslavila výroba soli. Není proto žádným překvapením, možnost prohlídky  Solného muzea. Návštěvníci mohou vidět unikátní solný krystal, který svou váhou dosahuje patnácti kilogramů a zároveň se dozvědět mnoho informací o výrobě soli.

 

   
                              Předpověď počasí - Cervia
   

 

Mapa - openstreetmap.org

 


Blízký aeroport: Letiště Rimini (RMI)

 

 

            Mezi památky, které při návštěvě tohoto města nesmíte opomenout, se řadí katedrála Santa Maria Assunta vybudovaná v letech 1699 až 1702, věž svatého Michala a též městský palác.

Pokud byste hledali městskou část, kde je možné vychutnat si plnými doušky letní prázdninovou atmosféru, jistě zvolte nejznámější čtvrť Milano Marittima. Právě tady se také nachází nejlepší hotely a restaurace.

 

 

Od dvacátých let minulého století si Cerviu vybírala řada celebrit pro svojí dovolenou, proto se zde hojně vyskytují luxusní vily, parky a zahrady. A ani dnešní hvězdy show businessu, tímto městem nepohrdnou.

 

Přehled ubytování

 

Hotel Stella Del Mare

Cena na noc pro dva - 1 105 Kč
 

Hotel Zenith

Cena na noc pro dva - 1 154 Kč
 

Hotel Rita

Cena na noc pro dva - 1 185 Kč

 

            Turisté, kteří přijedou obdivovat krásy tohoto města, neshledají nejdůležitější atrakci v centru, nýbrž u pobřeží. Krásná, dlouhá, písčitá pláž s pozvolným vstupem do nádherného, čistého moře, jistě okouzlí i návštěvníky, kteří dávají přednost kulturním památkám.

Obdivovatele krás přírody potěší třicet hektarů lesa, který je veden jako přírodní park a nachází se v něm naučná stezka popisující tamější faunu i flóru.

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Seznam letišť v Itálii

   

Seznam měst v Itálii

   

Jak dlouho trvá let do Itálie?

   

Pět největších jezer v Itálii

     

 

Mohlo by vás zajímat: Teplota moře

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.