Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řezno: Město plné kamene, kde koupíte nejlepší hořčici na světě

cs.wikipedia.orgBavorské město Řezno, které v německých atlasech najdete pod názvem Regensburg, patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším místům v Evropě.

 

Město s více než dvoutisíciletou historií vás totiž bude bavit a překvapovat na každém kroku, ať už množstvím barů (právě v Řezně se nachází největší koncentrace barů a restaurací v celém  Německu), nebo posedlostí místní nasládlou hořčicí. Tu koupíte téměř všude, i když místní vás s hrdostí v hlase odkáží do Händlmaierova krámku přímo v centru a jedním dechem dodají, že lepší hořčici už nikdy neochutnáte.

A pokud vám hořčice nechutná, není nic snazšího, než se vydat na průzkum do úzkých kamenitých uliček lemovaných měšťanskými domy a gotickými kostely.

 

Zdroj videa: YouTube CC, mondlichtgestalt, Řezno 2014

 

Jak se sem dopravíte? Můžete např. využít služeb autobusového dopravce Flixbus, nabízí linku Praha (Florenc) - Řezno (hlavní nádraží)

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Za mostem, který sloužil za vzor Praze

Nejstarší německý most patřil ve své době ke světovým divům a obdiv vzbuzuje i dnes. Mimojiné sloužil jako vzor při pozdější stavbě Karlova mostu v Praze. Při procházce po něm není těžké představit si armádu Friedricha Barbarossy začínající právě přechod po tomto mostě slavnou křižáckou výpravu.

Za bavorskou gotikou do katedrály

Městskou katedrálu věnovanou svatému Petru spatříte už z dálky. Její stavba začala v roce 1250 a poslední práce zde řemeslníci dokončili až v polovině 16. století. Hostí také slavný sbor „vrabčáků“, jejichž koncerty dokonale ladí s šerým, tajemným interiérem osvětleným vitrážemi.

Wurstkuchl: První světový fast food

Na jižním břehu řeky najdete jednu z nejstarších stále fungujících restaurací na světě. Ve Wurstkuchl si pochutnáte na místním pivu a specialitách, ale hlavním důvodem tisíců návštěvníků jsou tradiční klobásy. A kde jinde si na nich pochutnat, než na místě, kde se jejich přípravou živí celá staletí?

Do Řezna autem, vlakem i autobusem

Do historického Řezna se dostanete snadno a je jen na vás, jaký způsob dopravy zvolíte. Nejlaciněji vás vyjdou autobusové linky, kterých do Řezna vyjíždí hned několik. Pohodlí za příjemnou cenu slibují také vlaky. Rychle se sem dostanete i po vlastní ose po silnici E50.

Autor: Barbora Havlová

 

 

Trasa jízdy autem z Prahy do Řezna, vzdálenost: 265 km, zdroj mapy - openstreetmap.org

 


Tipy na hotely:

Řezno

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Zajímavá místa a památky v německém Stuttgartu

Hamburk: německá brána do světa

Německo letem světem

Hrady a zámky v Německu část I.

Hrady a zámky v Německu část II.

Z Německa na Kapverdy za 7 128 Kč

 

 

 

 

 


 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.