Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řím nabízí několik tváří: antickou, katolickou, renesanční, barokní i moderní

Řím, en.wikipedia.orgVěčné město Řím vzniklo v období 10.–8. století př. n. l. a k jeho zrodu se váže legenda o dvou bratrech Romulovi a Removi, jež odkojila a vychovala vlčice. Jedna z nejvýznamnějších světových metropolí je rozložená na obou březích řeky Tibery a nabízí různé historické a architektonické tváře podle chuti a zájmu každého návštěvníka.

 

 

Aréna stará 2000 let

Řím, en.wikipedia.orgPrvní podobou je antický starověký Řím. Jeho svět vám přiblíží Forum Romanum s pahorky Palatinem, Kapitolem a Esquilinem.

V dobách císařství zde císaři ukazovali svoji moc a bohatství budováním rozlehlých chrámů. Lidé se tu setkávali na tržnici a soudci zde soudili jejich spory. Kromě toho si v těchto místech křesťané stavěli své kostely. Největším monumentem antického Říma je ale zcela určitě Koloseum staré 2000 let. V obrovské aréně, symbolu města, se konaly gladiátorské zápasy i divadelní představení a dodnes je impozantní ukázkou římského stavitelství.

 

 


 

Koloseum Mohlo by vás zajímat: článek o římském Koloseu od jiného autora si můžete přečíst zde

 


 

Řím, en.wikipedia.orgForum Romanum

 

Řím, en.wikipedia.orgKoloseum

 

Jedna z největších sbírek světa

Druhou zajímavou podobu města představuje katolický Řím, tedy Vatikán, jeho muzea a chrámy. Nejmenší stát na světě nabízí svým návštěvníkům jednu z největších uměleckých sbírek na světě.

Nechte na sebe působit její rozlehlost. Celý areál vatikánských muzeí zabírá plochu 55 000 m2. Na prohlídku celkem 10 tisíc sálů a sálků byste potřebovali mnoho hodin, dnů či spíše týdnů. Není divu, vždyť ji shromažďovalo mnoho papežů po dlouhá staletí. K vidění je pro veřejnost jen zlomek, i ten ale zahrnuje klasické sochy, etruské umění, expozici věnovanou starému Egyptu, ale i další výstavu plnou středověkého, renesančního či barokního umění. Najdete zde obrazy, sochy, gobelíny, tapiserie…Vše samozřejmě korunuje výmalba Sixtinská kaple a mohutný chrám svatého Petra.

 

     

          10 míst, které musíte navštívit v Římě

   

 

Od renesance až po modernu

Ovšem to zdaleka není všechno. Třetí je renesanční Řím plný uměleckých děl Michelangela a Raffaela nebo barokní město, v němž proti sobě stáli dva slavní sochaři a architekti Bernini a Borromini. Na další místa pak patří Řím moderní, tedy současná metropole včetně výškových budov. Každý si zde přijde na své.

Webkamera – náměstí Navona s fontánou

Řím, en.wikipedia.org

 

 

Přehled ubytování v Římě

Řím

Řím

Řím - cesta z Prahy

Trasa letu z Prahy, letenky na Kiwi.com


 

*Autor poslední fotky - Xerxes2004 at English Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor textu: Nina K.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, IgeoNews, Průvodce Římem

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Řím - informace pro cestovatele

Veřejná doprava (MHD) v Římě

Vlakové nádraží

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!