Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řím nabízí několik tváří: antickou, katolickou, renesanční, barokní i moderní

Řím, en.wikipedia.orgVěčné město Řím vzniklo v období 10.–8. století př. n. l. a k jeho zrodu se váže legenda o dvou bratrech Romulovi a Removi, jež odkojila a vychovala vlčice. Jedna z nejvýznamnějších světových metropolí je rozložená na obou březích řeky Tibery a nabízí různé historické a architektonické tváře podle chuti a zájmu každého návštěvníka.

 

 

Aréna stará 2000 let

Řím, en.wikipedia.orgPrvní podobou je antický starověký Řím. Jeho svět vám přiblíží Forum Romanum s pahorky Palatinem, Kapitolem a Esquilinem.

V dobách císařství zde císaři ukazovali svoji moc a bohatství budováním rozlehlých chrámů. Lidé se tu setkávali na tržnici a soudci zde soudili jejich spory. Kromě toho si v těchto místech křesťané stavěli své kostely. Největším monumentem antického Říma je ale zcela určitě Koloseum staré 2000 let. V obrovské aréně, symbolu města, se konaly gladiátorské zápasy i divadelní představení a dodnes je impozantní ukázkou římského stavitelství.

 

 


 

Koloseum Mohlo by vás zajímat: článek o římském Koloseu od jiného autora si můžete přečíst zde

 


 

Řím, en.wikipedia.orgForum Romanum

 

Řím, en.wikipedia.orgKoloseum

 

Jedna z největších sbírek světa

Druhou zajímavou podobu města představuje katolický Řím, tedy Vatikán, jeho muzea a chrámy. Nejmenší stát na světě nabízí svým návštěvníkům jednu z největších uměleckých sbírek na světě.

Nechte na sebe působit její rozlehlost. Celý areál vatikánských muzeí zabírá plochu 55 000 m2. Na prohlídku celkem 10 tisíc sálů a sálků byste potřebovali mnoho hodin, dnů či spíše týdnů. Není divu, vždyť ji shromažďovalo mnoho papežů po dlouhá staletí. K vidění je pro veřejnost jen zlomek, i ten ale zahrnuje klasické sochy, etruské umění, expozici věnovanou starému Egyptu, ale i další výstavu plnou středověkého, renesančního či barokního umění. Najdete zde obrazy, sochy, gobelíny, tapiserie…Vše samozřejmě korunuje výmalba Sixtinská kaple a mohutný chrám svatého Petra.

 

     

          10 míst, které musíte navštívit v Římě

   

 

Od renesance až po modernu

Ovšem to zdaleka není všechno. Třetí je renesanční Řím plný uměleckých děl Michelangela a Raffaela nebo barokní město, v němž proti sobě stáli dva slavní sochaři a architekti Bernini a Borromini. Na další místa pak patří Řím moderní, tedy současná metropole včetně výškových budov. Každý si zde přijde na své.

Webkamera – náměstí Navona s fontánou

Řím, en.wikipedia.org

 

 

Přehled ubytování v Římě

Řím

Řím

Řím - cesta z Prahy

Trasa letu z Prahy, letenky na Kiwi.com


 

*Autor poslední fotky - Xerxes2004 at English Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor textu: Nina K.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, IgeoNews, Průvodce Římem

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Řím - informace pro cestovatele

Veřejná doprava (MHD) v Římě

Jak dlouho trvá let do Říma?

Zájezdy do Říma - přehled

Vlakové nádraží

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.