Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Středomořský ostrov Ischia

Chystáte se na letní dovolenou, ale stále přemýšlíte nad tím, kde se váš letní odpočinek bude odehrávat? Chcete úžasné moře a pláže prolínat s prohlídkami historických částí dané destinace a odnést si domů mnoho nových poznatků?

Tak v tom případě není nic jednoduššího než se za letními radovánkami vydat na ostrov Ischia, který leží v jižní části malebné a historií políbené  Itálie.

Ostrov není zdaleka tak velký, jak vypadá na fotkách dostupných na internetu. Jeho celý obvod činí asi 39 km.

 

 

Raritou je, že všechna hlavní centra tohoto malebného ostrova spojuje pouze jedna jediná silnice. Jezdí tudy dvě hlavní linky, které se zde pohybují v celku komicky buď po směru hodinových ručiček či proti jejich směru. Na úkor tohoto faktu je ovšem i přesto doprava na tomto ostrově velmi pravidelná a místní zastávky i samotné autobusy jsou komfortně vybaveny informačními systémy, mezi které patří monitory, jenž informují cestující o tom, kde se s autobusem momentálně nacházejí, kdy je čeká zastávka a rovněž kdy dorazí do cíle své cesty.

Pokud vás zajímá, jak je ostrov spojen s pevninou, tak je to trajektovou dopravou. Z přístavu Ischia Porto vás téměř vždy dopraví trajekt do neapolského přístavu Pozzuoli.

 

 

Něco málo dat a historie ostrova Ischia

Ostrov Ischia, jak již bylo řečeno, leží v jižní části malebné a prosluněné Itálie, jenž obklopuje ze všech stran Tyrhenské moře, v oblasti Kampánie ležící v Neapolském zálivu.

 

 

O Neapolském zálivu jsme psali taky zde

 

 

Ostrov je významný tím, že je sopečného původu. Ovšem poslední činnost sopky, byla v tomto případě zaznamenána v roce 1301. 

Ischia má rozlohu 46,33 km2, což z něj dělá největší, nejkrásnější a rovněž i nejslavnější ostrov ve zmíněném Neapolském zálivu.

Letní dovolená v tomto zálivu je mezi turisty každým rokem více oblíbená. 60 000 stálých obyvatel několikanásobně navýší každoročně turisté.

 Zejména v turistické sezoně je ostrov vskutku plný k prasknutí, vyhledávají ho cestovatelé z celého světa.

 

 

     Mapa - Openstreetmap.org

 

 

 

Z pohledu letadla tento ostrov uvidíte v kruhovém tvaru, z moře ovšem vypadá spíše jako kužel, jehož špičku tvoří dnes již vyhaslá sopka Monte Epomeo, která ční do výšky 789 m.n.m. a stala se díky tomu zdejší nejvyšší horou.

 

Aragonský hrad v Ischia Ponte

 

Ostrovu se také přezdívá „Zelený ostrov“ a to zejména z toho důvodu, že je tady velmi bujná vegetace. Díky tomuto faktu tento kouzelný ostrov osloví nejednu romantickou duši, která zde ze svou drahou polovičkou zažije vskutku romantickou dovolenou. Ischia je pro zamilované páry jako dělaná, je plná přírodních krás, historických památek a zajímavostí.

 

Symbolem ostrova je skalnatý mořský výběžek nazývaný Fungo (houba). Původní lávová vyvřelina byla po tisíciletí opracována mořským příbojem a větrem do tvaru houby

 

 

 
Nejbližší mezinárodní letiště a letenky do této oblasti, čtěte zde
 
   

 

Zázračné termální a minerální prameny

Ostrov Ischia se rovněž může pyšnit raritou, kterou představují termální a minerální prameny. Díky svým zázračným účinkům udržují lidské zdraví vitální a jsou zdrojem léčby několika druhů nemocí. Již ve starověku bylo těchto magických přírodních vod využíváno k terapeutickým účelům.

Více než sto horkých a studených pramenů do tohoto koutu země každoročně přiláká nespočet turistů všech národností.

Prameny byly využívány společně s léčivým bahnem k léčbě bronchitidy, pohybového ústrojí či různých ženských nemocí.

K terapii samotné poté stačí například bahenní zábal, inhalace či jiná kosmetická procedura, která se postará o vaše duševní a především fyzické zdraví.

Pokud bystě ovšem chtěli takovouto ozdravnou proceduru zažít na vlastní kůži, bylo by třeba uhradit takzvanou povinnou lékařskou prohlídku, která by vás vyšla zhruba na 28 až 55 €.

Jestli by se vám tato blahodárná procedura zdála být příliš drahá, dozajista vás osloví termální bazény, které jsou ve všech hotelích naprosto zdarma. Tudíž vaší letní dovolenou můžete pojmout i jako ozdravný pobyt.

 

 

Přehled hotelů v této lokalitě

 

 

 

Autor: Hanka P.


 

Zdroj videa: YouTube CC, Little Traveler's Notebook,  Ischia, natočeno dronem

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled italských měst

Seznam letišť v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

Last minute zájezdy - Ischia

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.