Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Trapani, město na západním pobřeží Sicílie

en.wikipedia.orgMěsto dvou moří nebo také město soli, tak tyhle přezdívky si vysloužilo historické město na západním pobřeží Sicílie - město Trapani. Jeho 70 000 obyvatel vám potvrdí, že za návštěvu určitě stojí, protože nudit se v něm nebudete.

Odjíždět z něj budete příjemně odpočatí, krásně opálení, dosyta najedení a o pytlíček té nejkvalitnější soli těžší.

 

 

 

 

Trapani může být přístavem i pro vaše dobrodružství

Díky své poloze město Trapani dnes je a vždycky bylo  významným přístavem pro rybáře i jiné obchodníky, kteří ze sicilského poloostrova vyváželi především kvalitní sůl, víno a mořské úlovky. Právě z tohoto města se lze také nejsnazší cestou dostat k nedalekým Egadským ostrovům, na něž je z města Trapani i dobře vidět.

Přístav v Trapani se tak klidně může stát i přístavem pro všechno to dobrodružství, které na sicilském poloostrově hodláte podniknout.

 

Letenky z Prahy

Trasa Letu z Prahy do Trapani

Trasa přímého letu z Prahy irské společnosti Ryanair, letenky můžete rezervovat na webu Kiwi.com, doba letu: 2h 20m

 

Let

 
Letiště Trapani (TPS)
 

 

Více než kde jinde tady platí, že sůl je nad zlato

Když budete opouštět toto sicilské město, rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít pytlíček té nejkvalitnější mořské soli, která se ve městě získává tradičním způsobem a to odpařováním mořské vody. Už v 16. století byla sůl pro Trapani velice významnou surovinou, která této oblasti zajistila rozkvět.

 

 

A i přesto, že obchod se solí oproti minulosti ztratil na intenzitě, ještě dnes se máte možnost projít po solné ulici, tak zvané Via del Sale, která vede z Trapani do Marsaly a je dlouhá asi 30 km. Podél ní se rozléhají tak zvané saliny a vy se tady můžete pokochat pohledem na hromady sněhobílé soli. Zdejší sůl se považuje za nejkvalitnější v Itálii.

 

Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 2311km. Čas: 20:53. Zdroj - openstreetmap.org

 

Město je stvořeno pro milovníky gotického stylu

Poté, co absolvujete ozdravnou procházku kolem salin (zde doporučujeme zhluboka dýchat), se můžete podívat do historického centra, které se nese především v gotickém stylu. Narazíte zde na kostely a chrámy, úzké romantické uličky a dnes samozřejmě i na hotely a restaurace, ve kterých si odpočinete a občerstvíte se.

Za zastavení zde rozhodně stojí renesanční palác Palazzo Riccio, zdejší jezuitský kostel nebo katedrála sv. Vavřince. Právě v této katedrále se nachází obraz zobrazující ukřižování Ježíše od Antoona van Dycka. Minout byste neměli ani hlavní ulici ve městě plnou obchůdků a ruchu - třídu jménem Corso Vittorio Emanuele.

 

 

Dlouhé pláže pro příjemnou dovolenou

Pokud vás po dlouhých procházkách městem začnou bolet nohy, klid a pohodu vám pro odpočinek nabídnou dlouhé romantické pláže, na kterých si můžete užít kousek typicky české dovolené.  Slunce, moře a mořský vánek. Co víc si přát? Snad jen něco k nakousnutí. Na sicilském poloostrově je škoda držet hladovku, dary moře a další speciality se postarají o váš výjimečný gastronomický zážitek.

 

     
                             Předpověď počasí -   Trapani  
     

 

en.wikipedia.org

 Autor fotky: TrapaneseEricino, creative commons


en.wikipedia.org

 

Pokud právě teď hledáte destinaci pro vaši dovolenou, může být sicilské městečko Trapani vynikajícím tipem pro netradiční zážitky, které podniknete buď v okruhu přátel a rodiny nebo hezky romanticky ve dvou. Ať tak či tak, s sebou si nezapomeňte přibalit dobrou náladu.

 

Hotely a hostely

Trapani

Trapani


 

Mohlo by vás zajímat:

Na pár dní levně do romantické Trapani

Italské město Trapani

Letišti Trapani (TPS)

Dovolená u moře: Sicílie

Bratislava – Trapani za 1 657 Kč

Bratislava – Trapani za 1 468 Kč

Seznam letišť na Sicílii

Doba letu - Trapani

Teplota moře

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 26.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.