Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

V Saalbachu si aktivní dovolenou užijí doslova všichni

cs.wikipedia.orgPoklidný malý ráj pro vaši zimní i letní aktivní dovolenou najdete ve vesnici Saalbach, rozkládající se v jednom z údolí  rakouského Salcburska. Spolu se 4 km vzdálenou vesnicí Hinterglemm tvoří jedno z nejmodernějších lyžařských středisek v Rakousku, přesto si tu užijete i klid a Saalbach je tak ideálním místem pro rodinou dovolenou.

 

Velmi atraktivní charakterní vesnice v tradičním stylu se choulí kolem kostela s klasickým cibulovitým tvarem. Nechybí tu ani moderní budovy, a to především prostřednictvím velkých hotelů a penzionů, které svým hostům zajišťují to největší pohodlí.

Sjezdovky vybíhají ze Saalbachu na jednu i druhou stranu z údolí, takže si máte opravdu z čeho vybírat. Navíc díky tomu, že je toto lyžařské středisko pořád vesnice, nemusíte se stresovat s hledáním parkovacích míst a při sportování si vychutnáte pravý vysokohorský klid.

 

 

Lyžařský cirkus Saalbach-Hinterglemm a Leogang Fieberbrunn

Tato oblast spojující obce Saalbach Hinterglemm v jednom údolí a Leogang Fieberbrunn v druhém údolí je nazývána „Lyžařský cirkus“ díky velkému množství atrakcí a 270 kilometrů upravovaných sjezdovek, na kterých si zasportují začátečníci i profesionálové.

Vesnice spojuje údolní autobusová doprava, u které je dobré si zjistit, kam všude zajíždí a do kdy jezdí. Večerní spoje nebývají příliš pravidelné.

 

Lanovky

V Saalbachu se nahoru dostanete opravdu pohodlně, hned 3 stanoviště lanovek jsou poblíž středu obce (kam běžná doprava nesmí). Pokud se ubytujete ve vesnici, bude i ranní cesta na svah příjemná.

 

cs.wikipedia.org

By User:F30 [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Aktivity v zimě

Kromě klasických zimních sportů, jako je lyžování, snowboarding a běžky na tradičních sjezdovkách i freeridových svazích, tu máte možnost vyzkoušet i neobvyklé sporty. Při paraglidingu si prohlédnete zasněženou krajinu v okolí Saalbachu z ptačí perspektivy, aniž byste se museli bát o své bezpečí – k dispozici máte zkušeného instruktora. Můžete se také vydat na výlet na sněžnicích, v saních tažených koňmi či na sněžném skútru. Vyzkoušet můžete i lukostřelbu nebo bruslení. Ke kouzelným výletům i v zimě patří výšlap na stezku Golden Gate Alp v korunách stromů, osvětlenou a otevřenou do 22.hodin.

 

Vyhlášené après-ski

V Alpách patří Saalbach k vyhlášeným après-ski střediskům – lidé se tu baví od odpoledne až do časných ranních hodin. K oblíbeným místům patří rustikální Hinterhag Alm s živou hudbou a „šťastnými hodinkami“ pro drinky, Bäckstätt Stall a hlavní bar hotelu Berger’s Sporthotel nabízí taneční zábavu po ukončení provozu lanovek. Bobby’s Pub láká velmi mladé zákazníky díky bowlingu, hracím automatům a sportu běžícím v televizi. Navíc má spousta hotelů své vlastní kluby.

 

 

Letní aktivity

Oblast Saalbach-Hinterglemm nabízí přes 400 kilometrů cyklotras a stezek pro pěší turistiku. Cyklisté se vyřádí na sjezdových tratích se všemi druhy obtížnosti a díky fungujícím lanovkám je Saalbach vhodný pro letní dovolenou i pro rodiny s dětmi.

 

Muzea

Trochu tématického oddechu najdete v místním Lyžařském muzeu, které se s víc než 300 exponáty věnuje lyžařské historii vesnice začínající už v 19.století. V muzeu Bergkristallsi prohlédnete výstavu neošetřených minerálů a drahých kamenů i fascinujících ručně leštěných drahokamů.

 

Hotely v této lokalitě na webu booking.com

Saalbach

Saalbach

 

 

 

Další lyžařská střediska v Rakousku

 

Bad Gastein

Nassfeld Zell am See Obertauern  
    Sölden Stubai Kitzbühel Villach  
           
Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.