Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jiráskovy sady

Jiráskovy sadyJiráskovy sady byste našli v pražských Nuslích. Jejich rozloha čítá celkem 1,9 ha. Vznikly v prostranství, kde se původně nacházel hřbitov pojmenovaný po generálu Kutlvašrovi, československém legionáři. Za jejich podobnou stojí architekt Karel Skalák.

Dnes v jejich areálu můžeme vidět jednak Památník tří odbojů, který pochází z roku 1977, kdy byl slavnostně odhalen namísto původního, zničeného v 50. letech 20. století. Tato část parku má v současnosti půlkruhový půdorys, ten ale není původní. Na počátku své historie byl trojúhelníkový.

 

 

 

Také zde bylo vybudováno dětské hřiště. To byste našli v dolní části sadů, která si pro změnu prošla parkovou úpravou. Dominantním prvkem se stal pak podhled směřující od historizující budovy školy v Táborské ulici až k nuselské Sokolovně.

 

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady

 

Svým pojetím tak Jiráskovy sady plně odpovídají vzoru městského parku, založeného v 19. století. Inspirací byly zejména parky pařížské. Nicméně se stalo zvykem je nenazývat parky, ale právě městské sady.

 

 

 

 


Nusle - hotel

 Ubytování Gallery hotel SIS v Nuslích


 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kinského zahrada

Černínská zahrada

Kam v Praze za zelení? Park Stromovka

Výlet do okolí Prahy - zámecký park Vlašim

Havlíčkovy sady alias Grébovka

Park Ladronka

Letenské sady

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.