Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Amsterdamské hausbóty

Foto, cs.wikipedia.orgKdo ještě nebyl v Amsterdamu, o hodně přišel. Kdo tam byl a neprojel se po kanálech, jakoby tam ani nebyl.

Ráno jsme se probudili v jednom z nejlevnějších hotelů v centru Amsterdamu. Hotel se nachází asi 100 metrů od hlavního nádraží a jen pár metrů od místa, odkud vyplouvají dlouhé, nízké a prosklené loďky na vyhlídkové plavby amsterdamskými kanály.

Do jedné takové jsme onoho rána nastoupili, pohodlně se usadili a čekali na další turisty, než si koupí lístky a konečně budeme moci vyrazit na průzkum.

 

 

 

Foto, cs.wikipedia.orgLoďka nebyla zdaleka tak zaplněná, jak jsme očekávali. Vůbec nám to nevadilo, protože jsme mohli v klidu přecházet z jedné strany na druhou a fotit si obě strany zároveň.

 

Jakmile se nalodili poslední výletníci, kapitán zavelel, „zvednul kotvy“ a vyplul do amsterdamských vod.

Už od samého začátku se bylo na co dívat, ale bohužel nám už od samého začátku byla zima. Otevřenými okny nám do plavidla profukoval ostrý březnový vítr s občasnými dešťovými kapkami.

Zapnuli jsme si kabáty až ke krku a dělali všechno proto, aby nám nedrkotaly zuby příliš nahlas.

Proplouvali jsme centrem města, které z loďky vypadalo úplně jinak. Příjemný hlas z reproduktrorů nám barvitě popisoval všechna zajímavá, známá i méně známá místa. Komentoval domečky v okolí a dokonce jsme proplouvali kolem domku Anny Frankové, před kterým se hromadily davy lidí a čekaly, až přijdou na řadu.

Foto, cs.wikipedia.org

Amsterdam

 

Nejvíce nás ale všechny uchvátily hausbóty. Fascinovaně jsme si prohlíželi plující domečky a snažili se zahlédnout jejich, určitě zajímavé a umělecky založené majitele.

Některé hausbóty byly oprýskané, jiné super moderní a některé měly dokonce okolo sebe zahrádky se čtyřnohými hlídači. Spousta hausbótů určitě patří majetným obyvatelům. Takový luxus! Až nám oči přecházely.

Na některých stavbách se tedy museli architekti pěkně vyřádit.

 

        Mohlo by vás zajímat: 10 míst v Amsterdamu co stojí za návštěvu

Foto, cs.wikipedia.org

Amsterdam

 

Člověk by ani neřekl, jaká oáza klidu se nachází na řece Amstel uprostřed Amsterdamu. Některá ramena kanálů jsou slepá a dávají svým obyvatelům naprosté soukromí.

Jednou bych také chtěla zkusit bydlet na vodě, třeba zrovna v Amsterdamu.

Autor: Diana Schirlová

 

 

Foto, cs.wikipedia.org

Amsterdam

Přehled ubytování v Amsterdamu na booking.com

Booking.com

 


*Autor úvodní fotky - Jorgeroyan, creative commons


  Mohlo by vás zajímat: Letiště Amsterdam (AMS) - bližší informace zde.

 

 

 

 

Čtěte také:

Čínská čtvrť v Amsterdamu

Čtvrť červených luceren v Amsterdamu

10 míst, která musíte navštívit v Amsterdamu

Městská doprava v Amsterdamu

Vlakové nádraží - Amsterdam Centraal

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.