Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Čtvrť červených luceren v Amsterdamu

Foto, en.wikipedia.orgZhruba kousek od přístavu mezi Hlavním nádražím, ulicí Damrak a náměstím Nieuwmarkt leží čtvrť De Wallen nazývaná též čtvrť červených luceren (Red light district), nejstarší část Amsterdamu s úzkými uličkami a historickým dlážděním, nechvalně světoznámá prostitucí.

Provozování „tohoto řemesla“ je v zemi zákonné a právě v této končině naleznete uličky s velkým množstvím jednopokojových kabinek, v jejichž prosklených výlohách prodejné ženy nabízejí své služby.

 

 

 

 

Foto, en.wikipedia.orgHojné červené osvětlení dalo čtvrti jméno. Najdete zde také velké množství sexshopů, peep-show barů, striptýzových klubů a dalších podniků podobného zaměření.

Vedení města vyvíjí snahu k zamezení negativní publicity a i z tohoto důvodu ve městě funguje Středisko informací o prostituci, jehož pracovnice poskytují zájemcům žádané informace a organizují tematické procházky.

A pokud budete mít cestu na Oudekerksplein, prostranství před kostelem Oude Kerk, můžete zde zkouknout bronzovou sochu Belle, představující ženu nabízející se ve dveřích. Umělecké dílo sochaře Else Rijerse a zřejmě první monument prostitutky na světě umístěný přímo ve vykřičené čtvrti.

Z rozhodnutí městských konšelů započal a pokračuje trend snižování „výloh" a uzavírání některých podniků. Důvodem je skutečnost, že většina prostitutek pochází z východní Evropy a ke své profesi byly donuceny proti své vůli, kvůli velkým dluhům a společenské odloučení nemají možnost ze své situace uniknout.

 

 

A ačkoliv pracovnice ze Střediska informací o prostituci prohlašují, že tato opatření nevedou k potlačení kriminality, vedení města je přesvědčeno, že čtvrť červených luceren nepatří mezi ty vhodné atrakce, které by mělo hlavní město Holandska v budoucnu nabízet návštěvníkům.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Mapa Google této lokality

 

Mapa čtvrťi De Wallen, zdroj -  openstreetmap.org


Široká nabídka ubytování v Amsterdamu přes booking.com.

Amsterdam

 


 

 

 

Další články zaměřené na Holandsko:

Amsterdam, město tulipánů

Na skok do Amsterdamu a tipy co navštívit

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina ...

Čínská čtvrť v Amsterdamu

Amsterdam - Benátky severu

Letiště Schiphol (AMS)

Jak levně na pár dní do Amsterdamu

Amsterdam čekají na konci dubna oslavy

Holandsko - země tulipánů a sýrů, ale také malé Las Vegas

Praha-Amsterdam za skvělých 1693 Kč

Levné ubytování v Amsterdamu od 73 Kč za noc

Doba letu do Amsterdamu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.