Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Antigua: Historická a turistická perla Guatemaly

AntiguaTak jako každá země, i Guatemala má své místo, na které je patřičně hrdá. Je jím historické město Antigua, které není bezdůvodně cílem mnoha cestovatelů. Budete-li někdy cestovat Guatemalou, Antigua by rozhodně měla být ve vašem itineráři, přestože pravděpodobně vaše kroky budou mířit spíše do úchvatné místní přírody.

Přírodní katastrofy, kterých není ve Střední Americe zrovna málo, určily současnou podobu města Antigua. Mnohá zemětřesení, následné povodně a sopečná činnost zbořila většinu kostelů ve městě, které se již nikdy do původní podoby neobnovily.

 

 

 

Magické město na seznamu UNESCO


Přesto neprocházíte rozbořeným ulicemi, odkazujícími na ničivou sílu přírody. Antigua je přívětivé krásné turistické město s jedinečnou atmosférou, které bylo zapsané na seznam světového kulturního děditství UNESCO. Živé dlážděné uličky lemované nízkými barevnými domy nabízejí zábavu, historii i dobrou gastronomii. Rozpadlé kostely tvoří úchvatnou kulisu a podílejí se na magičnosti tohoto místa, kdysi hlavního města Guatemaly.

 


 


 

 
Mohlo by vás zajímat: Guatemalská kuchyně, čtěte zde

 

 

Rozpadlé kostely

Dříve velkolepé kostely Antiguy, vyvedené v bohatém barokním stylu, zakusily mnoho. Po silných zemětřeseních, která na tomto místě probíhala převážně v 18. století, byly některé z nich znovu zrekonstruovány, svou původní podobu však již nikdy nezískaly. Zvonice se postavily nižší a zdi silnější, aby lépe odolaly náporu dalších případných ničivých vlivů. Přesto jsou tyto kostely i jejich ruiny stále působivé a bez nich by nikdy město nemělo takovou silnou atmosféru jako nyní.Antigua leží jen hodinu jízdy autobusem od hlavního města Ciudad de Guatemala. Také proto se stala vyhledávaným víkendovým místem obyvatel hlavního města, kteří právě sem jezdí za zábavou.

Cíl turistů z celého světa


Lidé ze všech možných koutů světa sem však nemíří pouze za krásami rozpadlých ruin a příjemnými bary. Město proslavily také školy španělštiny, které tu mají široké zastoupení, a zajímavé okolí. Kromě toho, že nedaleko najdete teplé horské  prameny s vybudovanými lázněmi (San Lorenzo El Tejar), můžete se vypravit do ekoparku Cerro Alux nebo zajet do blízkého městečka Pastores. Výzvou jsou také 3 nedaleké sopky (Agua, Acatenango a Fuego), na které mnoho agentur zprostředkovává výlety.Pastores: město kůže


Pastores se stává cílem každého, kdo touží po originální a kvalitní kožené obuvi, především kovbojské, a jiných doplňcích z kůže. Podél hlavní ulice najdete desítky malých obchůdků, které jsou zároveň dílnami místních obuvníků. Mezi převážně kovbojskými boty však můžete narazit i na šněrovací modely pánských i dámských bot s typickým guatemalským vzorem. Obuv zde vyrábí na zakázku, takže pokud budete mít čas, můžete se několik dní zdržet a odvezete si jedinečný kousek, který jinde v Guatemale ani v jiné zemi nekoupíte.

Autor: Eva Bicanová

 

 

Další články z této oblasti:

Guatemala: Posvátné jezero Chicabal a patron San Simón

Karibik u Lívingstonu aneb kde Guatemala zklamala

Divoká a krásná Guatemala

Antigua: Historická a turistická perla Guatemaly

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.