Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Australská tajemství

Foto, en.wikipedia.orgKdyž se řekne Austrálie, ihned si vybavím Uluru. Červenou horu opředenou tajemstvím a zvláštní místo Katja Tjuta. Obě tyto australské dominanty leží uprostřed Austrálie v národním parku hned vedle sebe.

Prach, sucho, horko, klokani a modrá obloha. Výstižná slova pro tuto drsnou krajinu.

K magické skále se dostanete autem po prašné silnici. Před vstupem do parku musíte zaplatit poplatek u brány a pokračovat až na parkoviště. Před výletem do této pustiny hlavně nezapomeňte nabrat plnou nádrž a vzít si dostatek pitné vody. A pokud se chcete vydat nahoru na skálu, zvažte nastavení budíku na brzkou ranní hodinu. Odpoledne se teploty šplhají do závratných výšin a výstup je zdraví nebezpečný! Ono by se nahoru správně ani nemělo lézt. Domorodci si to nepřejí, je to jejich svatá hora. Pokud se vám nahoru nechce, odkud je mimochodem přenádherný výhled, vydejte se po rovince okolo skály. Tato procházka nabízí spoustu zajímavostí a tajemných zákoutí, avšak stínu moc nečekejte.

Až budete mít chození v nesnesitelném horku dost, zastavte a pozorujte, jak hora mění barvu s blížícím se západem slunce. Čarovnost místa vás ohromí.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

A nyní se vydáme na Katja Tjuta. Shluk rozeklaných skal v pustině leží nedaleko Uluru a kdyby mně někdo řekl, že tam stále žije jiná civilizace, vůbec bych se nedivila!

Skaliska Katja Tjuta nás uchvátily ještě více než červená hora, protože jsme je neznali. Celé místo je obehnáno záhadou nebo alespoň nám se to tak zdálo. Téměř každá skála má na svém vrcholu plošinku porostlou travnatým porostem. Vypadá to, jako by nahoře měl někdo přistávací plochy. Fascinovaně jsme procházeli mezi skálami a snad i čekali, že někde něco nebo někoho spatříme.

Po celou dobu procházky vám Katja Tjuta nabídne skvostné pohledy do „země nikoho“.

Kdyby to bylo možné, snad bychom tam chtěli strávit i noc. Hvězdná obloha musí být kouzelná.

Po docela náročné procházce v stále sálajícím horku jsme si opět počkali na vyhlídkovém parkovišti na západ slunce. Není hezčích západů než ve střední Austrálii.

Autor: Diana Schirlová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

Austrálie z Prahy za 13 980 Kč

Hlavní město Austrálie - Canberra

Zastávka v Sydney

Nejvyšší hora Austrálie

Letenky na jih Austrálie pod 15 tis. Kč

 

 

 

 

 

 

 
 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.