Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Druhý den na West Highland Way – Balmaha – Inversnaid

Skotská vlajkaTato etapa West Highland Way vás provede po břehu překrásného Loch Lomond. Jedná se o největší sladkovodní loch v celém Skotsku. Jak jsme se sami přesvědčili, jedná se o oblíbenou destinaci Skotů a Britů pro letní kempování a prázdniny u vody. Hned za Balmahou nás čekalo stoupání na pahorek Craigie Fort, odkud je nádherný výhled na loch. Poté nás opět cesta svedla dolů ke břehům lochu, prošli jsme kempem v Sallochy (nádherné místo u vody), kde jsme se naobědvali.

 

 

Loch Lomond, pohled z kempu Sallochy

 

Zanedlouho už jsme byli v Rowardennan, kde končí zákaz volného stanování, který platí mezi Balmahou a Rowardennan. Už zase můžeme postavit stan, kde se nám to bude líbit. Nicméně, brzy jsme zjistili, že povětšinou kempy zaujímají (zvláště v silně deštivém počasí) většinu vhodných ploch k postavení stanu. A že horká sprcha a místo, kam se schovat před vytrvalým deštěm, je vlastně velice příjemné a za těch 6 liber (průměrná cena za noc v kempu za osobu) to stojí.

Kousek za Rowardennan v místě zvaném Ptarmigan Lodge se cesta dělí na dvě. Horní je o poznání schůdnější a v deštivém počasí i více doporučovaná. Dolní, neschůdnější a poněkud dobrodružnější, vás ale zavede k Rawchoish bothy, jedné z tzv. bothies, které se nacházejí na skotském území. Jedná se o chatičky, které slouží jako místo k přečkání deštivého dne, či noci. De facto si v takové chatičce můžete udělat krátkou dovolenou, zcela oproštěnou o platbu ubytovacích poplatků.

Avšak pamatujte na to, že přebývání v bothy má svá pravidla. Více o bothies se dočtete na této adrese. Po břehu jezera jsme pohodlně doputovali k našemu vytyčenému cíli – Inversnaid. Najdete zde hotel, který svou podobou jaksi nezapadá do romantické scenérie mohutného vodopádu, jezera a hor.

 

My jen prošli okolo a zastavili se pár km za Inversnaid na naši druhou noc na West Highland Way. Na březích jezera na plácku pod stromy jsme našli dobré a chráněné místo k utáboření. Dnešní úsek byl přibližně 22 km dlouhý, ale věřte, že s 10 - 15 kg na zádech je to úsek tak akorát příjemný.

 

Táboření u Inversnaid

 

 

Oheň na West Highland Way

Jen malý poznatek k rozdělávání ohně. Kromě úseku mezi Balmahou a Rowardennan si oheň smíte rozdělat kdekoliv. Je to samozřejmě na vaši zodpovědnost. Nicméně pokud opravdu celé dny vytrvale prší, tak oheň stejně patrně nerozděláte. Všechno dřevo v lese je nacucané. některé kempy dokonce prodávají suché dřevo na podpal :-)

 


Články s podobnou tématikou:

Třetí den na West Highland Way - Inversnaid - Auchtertyre Farm

Druhý den na West Highland Way – Balmaha – Inversnaid

Na West Highland Way – den první aneb co to neseš v baťohu?

West Highland Way - trek skotskou vysočinou

První den na West Higland Way – pořádné sousto hned na začátku


 

 

Autor: Martina Zemanová

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.