Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Druhý den na West Highland Way – Balmaha – Inversnaid

Skotská vlajkaTato etapa West Highland Way vás provede po břehu překrásného Loch Lomond. Jedná se o největší sladkovodní loch v celém Skotsku. Jak jsme se sami přesvědčili, jedná se o oblíbenou destinaci Skotů a Britů pro letní kempování a prázdniny u vody. Hned za Balmahou nás čekalo stoupání na pahorek Craigie Fort, odkud je nádherný výhled na loch. Poté nás opět cesta svedla dolů ke břehům lochu, prošli jsme kempem v Sallochy (nádherné místo u vody), kde jsme se naobědvali.

 

 

Loch Lomond, pohled z kempu Sallochy

 

Zanedlouho už jsme byli v Rowardennan, kde končí zákaz volného stanování, který platí mezi Balmahou a Rowardennan. Už zase můžeme postavit stan, kde se nám to bude líbit. Nicméně, brzy jsme zjistili, že povětšinou kempy zaujímají (zvláště v silně deštivém počasí) většinu vhodných ploch k postavení stanu. A že horká sprcha a místo, kam se schovat před vytrvalým deštěm, je vlastně velice příjemné a za těch 6 liber (průměrná cena za noc v kempu za osobu) to stojí.

Kousek za Rowardennan v místě zvaném Ptarmigan Lodge se cesta dělí na dvě. Horní je o poznání schůdnější a v deštivém počasí i více doporučovaná. Dolní, neschůdnější a poněkud dobrodružnější, vás ale zavede k Rawchoish bothy, jedné z tzv. bothies, které se nacházejí na skotském území. Jedná se o chatičky, které slouží jako místo k přečkání deštivého dne, či noci. De facto si v takové chatičce můžete udělat krátkou dovolenou, zcela oproštěnou o platbu ubytovacích poplatků.

Avšak pamatujte na to, že přebývání v bothy má svá pravidla. Více o bothies se dočtete na této adrese. Po břehu jezera jsme pohodlně doputovali k našemu vytyčenému cíli – Inversnaid. Najdete zde hotel, který svou podobou jaksi nezapadá do romantické scenérie mohutného vodopádu, jezera a hor.

 

My jen prošli okolo a zastavili se pár km za Inversnaid na naši druhou noc na West Highland Way. Na březích jezera na plácku pod stromy jsme našli dobré a chráněné místo k utáboření. Dnešní úsek byl přibližně 22 km dlouhý, ale věřte, že s 10 - 15 kg na zádech je to úsek tak akorát příjemný.

 

Táboření u Inversnaid

 

 

Oheň na West Highland Way

Jen malý poznatek k rozdělávání ohně. Kromě úseku mezi Balmahou a Rowardennan si oheň smíte rozdělat kdekoliv. Je to samozřejmě na vaši zodpovědnost. Nicméně pokud opravdu celé dny vytrvale prší, tak oheň stejně patrně nerozděláte. Všechno dřevo v lese je nacucané. některé kempy dokonce prodávají suché dřevo na podpal :-)

 


Články s podobnou tématikou:

Třetí den na West Highland Way - Inversnaid - Auchtertyre Farm

Druhý den na West Highland Way – Balmaha – Inversnaid

Na West Highland Way – den první aneb co to neseš v baťohu?

West Highland Way - trek skotskou vysočinou

První den na West Higland Way – pořádné sousto hned na začátku


 

 

Autor: Martina Zemanová

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!