Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Pohled na Slovinsko z raftu

Foto, en.wikipedia.orgUž v Čechách jsme se rozhodli, že určitě budeme chtít sjet divokou řeku Soču, tedy alespoň její úsek. Nejdříve vylezeme na nejvyšší horu Triglav a pak přijde na řadu Soča, tak jsme se všichni dohodli.

Slovo dalo slovo a po náročném výstupu a sestupu ze slovinského majestátu nás čekal přejezd do vesničky Bovec. V Bovci jsme se ubytovali v kempu Vodenca a sjednalo se, že na rafty půjdeme další den ráno.

Foto, en.wikipedia.orgVzhledem k tomu, že od té doby, co jsme postavili stany pršelo, tedy lilo. A byla stále silná bouřka až do rána a v 9, kdy jsme měli jít na rafty stále lilo jako z konve, jsme se statečně rozhodli, že na rafty půjdeme až odpoledne.

Déšť ani kolem oběda neustával, nám byla čím dál větší zima a představa, že se soukáme do mokrých neoprenů a možná i padáme do ledové Soči, nám brala odvahu. Ještě jednou nám vodácké vedení zavolalo, jestli opravdu chceme jet a my samozřejmě nemohli odmítnout. I potom, co nás ostatní táborníci a rafťáci upozorňovali na stále se zvedající hladinu řeky.

Sbalili jsme stany, naložili auto a vydali se do sousedního kempu, který se nemohl jmenovat jinak než RaftCamp Bovec. Zaparkovali jsme a čekali na to, až si nás k tomu vyškolení vodáci rozeberou, připraví a půjčí nám vybavení, které sestávalo z bot, neoprenu, bundy a vesty, naloží nás do auta a odvezou k začátku říční trasy.

Stalo se a zhruba za 20 minut jsme sundávali raft z přívěsu a soukali se do obávaných mokrých neoprenů.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgJakmile nás slečna průvodkyně náležitě proškolila a připravila na pořádné peřeje, raft jsme vhodili do vody a naskákali do něj. První úsek byl asi nejtěžší, tomu se říká dobrá příprava hned na začátek. Ještě jsme nebyli ani pořádně sehraní a už s námi peřeje smýkaly ze strany na stranu. Průzračná řeka byla divočejší, než sama průvodkyně očekávala. To slyšet nechcete, když zrovna bojujete s tím, udržet se v plavidle. Vždycky, když ustaly obtížnější úseky, mohli jsme konečně vychutnávat slovinskou přírodu plnými doušky. Míjeli jsme největší vodopád Slovinska, horu s vtipným názvem „Svinak“ a třeba i místo, kde se natáčel film Narnie.

I přes neustálý déšť se nám krajina kolem moc líbila a návštěvu Julských alp můžeme jedině doporučit. A záleží jenom na vás, jestli je projedete autem nebo na raftu.

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Putování po Slovinsku

Slovinsko je turistickým rájem

Průvodce - Maribor

Bohinjské jezero

Jaderské moře

Středozemní moře

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.