Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Proč právě Turecko?

Turecko se v poslední době stalo velice oblíbenou destinací, ve které nalezneme klid u moře, ale také adrenalin i historické památky.

 

 

 

Něco málo z historie

Patrně každý z nás si Turky spojuje s divokými vpády do Evropy, ovšem často zapomínáme na to, že část Turecka byla také sídlem Chetitské říše, které vděčíme za mnohé kulturní vymoženosti. Turecko také spadalo pod Římskou říši a nakonec i Byzantskou, jejíž vzdělanost se postupně dostala i do naší země. Po byzantské říši přišla na řadu říše osmanská, která se zde udržela až do roku 1923. Těžko si dokážeme představit, že až do tohoto roku měla země jen jediného státníka, totiž sultána.

 

 

Turecká kuchyně

Místní kuchyně je pro nás velice exotická, jde totiž o směsici asijského jídla, které je téměř vždy doplněno ingrediencemi, které přišly od kočovných kmenů. Nalezneme zde samozřejmě i fast foody, které nabízejí tradiční kebab, nebo tureckou obdobu gyrosu.

Někteří lidé tureckou kuchyni přirovnávají ke kuchyni balkánské a je pravda, že zde nalezneme hodně společného, klasickým příkladem nám mohou být tzatziki. Pokud rádi mlsáte, tak si nenechte ujít baklavu. Jde totiž o tradiční turecký zákusek, ve kterém najdeme kromě sladkého těsta, ještě ořechy a med. Jako všechny sladkosti v Turecku, baklava je velice tučná.

 

Moře

Moře je dalším lákadlem, je totiž poměrně čisté, pokud se vydáte na méně frekventovanou pláž, pak se můžete těšit na bohatý mořský život. Tato země je omývána rovnou třemi moři a to Egejským, Černým a Středozemním. V sezoně má moře vždy příjemnou teplotu a nemusíte se bát, že by vám byla zima, protože na počasí v této zemi je spoleh. Pokud hledáte vyloženě skvost mezi plážemi, pak určitě navštivte Kleopatřinu pláž. Podle legendy jde o písek, který sem nechal přivést Marcus Antonius pro Kleopatru. Je zde spousta hospůdek, zábavy a překrásných hotelů.

 

 

Ubytování

S ubytováním je to trošku složitější. Existují zde totiž pravidla, podle kterých hotely dostávají hvězdičky, ovšem ty v praxi nemusejí odpovídat kvalitě nabízených služeb. Jedna z podmínek, díky kterým hotel získá hvězdičku je například mít recepci otevřenou 24 hodin denně, tolik tedy některým hotelům stačí, aby se ze tří hvězdiček dostaly na čtyři. V celku je ale v Turecku hezké ubytování, Turci totiž vědí, že z turistů žijí, takže se nemusíte bát. V některém hotelu například najdete starší skříň, ovšem vše se kompenzuje čistotou na pokojích i v hotelu.

 

Pokud hledáte levné a hezké ubytování zkuste hledat zde.

 

Kultura

Ať si říká kdo chce, co chce, Turecko je muslimská země, je zde sice jakýsi mezník, mezi Evropskou a Asijskou částí, ale obecně lze říct, že ženy by zde měly dodržovat jistá pravidla. Ne, že by zde hrozilo bůhví jaké nebezpečí, ale spíše proto, aby respektovaly tureckou kulturu a také místní ženy.

Pokud jste zrovna milovníci památek, kterých tu najdete požehnaně, můžete být bez obav, památky jsou totiž všudypřítomné a nemusíte kvůli nim nikam chodit. Například na mešitu narazíte v každém městě, včetně letovisek pro turisty.

Cappadocia

 

Doprava

Uvědomíme-li si, že Turecko je opravdu velká země, takže pokud se chcem dostat z jedné strany země na druhou, je často vhodnější využít letadlo.

Je zde samozřejmě celkem hustá síť MHD, najdete zde metro, tramvaje, autobusy i trolejbusy, samozřejmě záleží na tom, jak je město velké. Všude ale najdete taxíky, které jsou zde mnohem levnější než u nás. Také si můžete zapůjčit kolo a při prohlídce země si ještě navíc zasportovat.

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Turecku

Přehled měst - Turecko

V Evropě vzniká největší letiště světa, od října bude v ..

Placení v Turecku

Černé moře - informace

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.03.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.