Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Skrytá perla Španělska – Galicie

Galicie je jedním z autonomních společenství Španělska, nacházející se na severozápadě Pyrenejského poloostrova, na hranici s Portugalskem a Atlantským oceánem.

 

 

 

 

 

Galicie je zahraničními turisty, na rozdíl od jiných částí  Španělska, z hlediska rekreace téměř zcela neobjevena, a proto je zde možné stále zažít opravdovou, nefalšovanou španělskou dovolenou bez velkých hotelů, davů a přecpaných měst a pláží.

Galicie je ve světě známá převážně díky městu Santiago de Compostela, které je od středověku významným poutním místem a stále sem míří poutníci z celého světa. Pouť je možné započít na několika místech ve Španělsku, ale také například ve Francii nebo Portugalsku, a tak zvané „Camino de Santiago“ získávají stále větší popularitu. Poutníci také přináší do regionu zcela jiný druh turismu a atmosféru. Jejich smyslem totiž není, na rozdíl od běžných turistů utratit co nejvíce peněz, ale dojít k určitému poznání. Galicie tedy ve srovnání s dalšími částmi Španělska není vůbec drahá.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC CarfreeCities, Santiago de Compostela

 

Galicie nabízí opravdu vše, od dech beroucí přírody, pláží s přízračnou modro tyrkysovou vodou, starobylých měst, živé atmosféry s veselými a příjemnými lidmi, až po neskutečně delikatesní kuchyni. Ne nadarmo se říká, že právě zde se nachází nejlepší mořské plody z celého Španělska.

Přehled ubytování v regionu Galicie přes booking.com

Na své si tu tedy přijde opravdu každý. Den můžete strávit na pláži, výšlapem do kopců, návštěvou vodopádů nebo strávit den ve městě a dozvědět se více o místní historií, kultuře a třeba i místní kuchyni. Večer je nejlepší zajít do jedné z restaurací nebo kaváren a ochutnat místní tapas,  pivo nebo  víno.

V zemi se zachovala velká část lesů, kde žije velké množství divokých zvířat, a protože tady přes rok poměrně často prší, je zde všechno překrásně zelené, což přináší pocit jakoby člověk snad ani ve Španělsku nebyl. Nachází se tu také nejsevernější a nejzápadnější body pevninského Španělska. Opravdovou krásou Galicie jsou však její zálivy, útesy a ostrovy, což společně se zalesněnými lesy dává zemi určitou divokost a nezkrotnost.

 

 

Jelikož Galicie nabízí opravdu mnoho, je nejlepší pronajmout si  auto a projet jí celou, a to nejlépe od jižního města Vigo až po severní La Coruňu. Pokud neradi spěcháte a cestu si chcete co nejvíce užít, nechte si na cestování aspoň dva týdny.

 

 

Při návštěvě této oblasti nesmíte také vynechat ostrovy Ciés, jejich hlavní pláž byla v minulém roce zvolena magazínem The Guardian, jako nejlepší pláž na světě. Ostrovy Ciés jsou součástí národního parku, a proto zde kromě pláží, podobným těm z Karibiku, najdete velkolepou přírodu a hojný mořský život. A i když jsou ostrovy poměrně malé, budete mít určitě co dělat i za počasí, které není zrovna nejvhodnější ke koupaní. Můžete totiž prozkoumat místní faunu a flóru pěšky, na výběr je ze 4 turistických tras. Na Cíes se dostane trajektem z města Vigo, můžete tam strávit den nebo přespat v místním kempu.

 

 

Za navštívení pak stojí také Cambados nebo O´Grove. Nachází se tu překrásné pláže a vydat se můžete i na celodenní výlet na moře s rybáři nebo sběrači mušlí, a dozvědět se tak více o životě a práci na moři.  Pokud jste také milovníci surfingu, tak je tato oblast Španělska pro vás absolutně ideální.  Navštivte tedy jednu ze surfařských pláží, kde si můžete vypůjčit veškeré vybavení a prožeňte se na vlnách Atlantiku.

Opravdovou perlou místních pláží je ale, tak zvaná Playa de las Catedrales, která je navštěvovaná hlavně pro své obrovské skály, které připomínají oblouky starých katedrál. Ty jsou rozmístěné nerovnoměrné po celé pláži, a ukrývají v sobě různá zákoutí, a jen jejich objevování vám zabere poměrně mnoho času.

 

 

Galicie je také velice bohatá na historií a hlavním magnetem, je již zmíněné město Santiago de Compostela, kde se nachází hrob svatého Jakuba Staršího. Ostatky tohoto apoštola zde byly objeveny již v 9. století. Dominantou města je majestátní katedrála, která je koncem poutních cest „camino de Santiago“. Dle mnohých patří Santiago de Compostela k nejkrásnějším městům Španělska a místní katedrála je označována, jako jedna z nejpůsobivějších na světě. A i když je Santiago opravdu impozantní za navštívení stojí i další města v této oblasti.

Mezi nejvíce zachovalá historická městečka patří například Lugo, které je obehnané hradbami vybudovanými Římany nebo městečko Pontevedra, které vás okouzlí svou atmosférou, historickým centrem nebo blízkými plážemi. La Coruňa je pak druhé největší město v regionu, které je typické přímořským rázem a dobrou náladou.

 

 

Jaká je tedy Galicie? Galicie to je především Atlantik. Divoké, nespoutané a rozeklané pobřeží, bujná vegetace, naprostá zeleň, kam se jen podíváte, čisté a upravené vesnice s domy obklopenými červenými či bílými kaméliemi nebo nádherné pláže s tajemnými skalisky.

Galicie, to je také výborná kuchyně. Absolutně vynikající mořské plody jen té nejvyšší kvality. Chobotnice, ústřice, kalamáry,  rybí trhy. Po jejich ochutnání již nebudete chtít jíst nic jiného. Galicie, to je také Santiago de Compostela a s ním spjatá bohatá historie a poutnici.

Pokud tedy tuto oblast navštívíte, je téměř jistě garantováno, že vás absolutně ohromí.

 

Autor: Ema Klabanová

 

Poloha a hranice Galicie, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Galícii

Přehled letišť v Galicii

Hranice Galície

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.