Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - La Coruña

Téměř nekonečný výhled na Atlantský oceán, za nímž si můžeme představit břehy Ameriky je turistům poskytnut z přístavního města La Coruña. Umístěno je v severozápadním  Španělsku a hrdě čerpá ze své polohy mezi dvěma zálivy.

 

 

Město a pláže jsou elegantně odděleny promenádou, která se stáčí podél pobřeží. Restaurace s venkovními zahrádkami, takticky umístěné právě na tomto místě, nabízejí velký výběr pochoutek. Znamenitá sušená šunka v kombinaci s mořskými plody výborně sedne ke sklence vína.

Destinace známá pro příjemný odpočinek u průzračného moře vás uchvátí také svými pamětihodnostmi.

 

 Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 2 516 km. Čas: 22:00. Zdroj - openstreetmap.org

 

Výhody zdejšího území si uvědomovali již naši předkové a budovali tu svá útočiště. Kmeny známé jako Keltové, Féničané a Římané, kteří byli zdatní v mořeplavectví, z něj vytěžili maximum. Ačkoli se jednalo o různorodé obyvatele, všechny spojovalo jediné, a to touha po ochraně.

Okolí města známé jako Galicie zažilo architektonický rozkvět již v době neolitu. Monumentální ohromné kameny nazývány jako megality, konkrétně menhiry a dolmeny zdobili volná prostranství. Chceme-li poznat přímo historii La Coruñi je nutné se posunout v čase o kus dál.

 

   Tipy na ubytování

     

Ibis Styles A Coruna

Cena na noc pro dva - 2 280 Kč
      Cena na noc pro dva - 2 490 Kč

 

Římský císař Gaius Julius Caesar žijící mezi léty 100 až 44 před Kristem je s městem spojen hlavně díky přístavu, který zde nechal postavit. Výhled si v současnosti užívají i turisté z oken hotelů. Většina domů u pobřeží je z velké části prosklena a je možné si pláže prohlédnout v klidu u šálku čaje.

Caesar stejně tak figuroval i v budování Herkulovy věže, která zde stojí dodnes. Jménem antického hrdiny Herkula je nazýván maják s výškou 55 metrů, postaven na vysokém bodě, tudíž se zdá být ještě mohutnější, a tím připomíná sílu svého jmenovce.

Galijská hrdinka Maria Pita, která je na tomto místě často umělecky připomínána, zahýbala dějinami v období novověku. Angličané v té době pod vedením muže jménem Francis Drake útočili na přístav, ale Maria se zasloužila o obranu a  město zůstalo nezdoláno. Její vyobrazení si můžete prohlédnout na radnici konkrétně na freskové výzdobě.

 

 

Dokonce i moderní umění si zde našlo své místo. Dům člověka, jak je přezdíváno oblastnímu muzeu, se soustřeďuje na humanismus a vývoj člověka. Už samotná budova je uměleckým dílem. Stavba připomínající loď, která přijíždí z moře, je pokryta deskami, které svými odlesky mírně mění barvu. Jestliže se rozhodnete prohlédnout místní exponáty, zaručeně zapomenete i na turisty a ruch venku ve městě.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Skrytá perla Španělska – Galicie

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Jak dlouho trvá let do Španělska?

Dovolená ve Španělsku - přehled

Letiště ve Španělsku

 

 

 
                                                     Další španělská města
  Madrid Toledo Oviedo Almería Barcelona  
  Marbella Benidorm Valencie Córdoba Zaragoza  
  Sevilla Salou Banyoles Bilbao Porto Cristo  
             

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.