Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Nejlepší pláže Itálie najdete na ... Sicílii

Levné letenkyOstrov u pobřeží jižní Itálie plný krásných pláži, to je Sicílie. U pobřeží Sicílie se dá koupat po většinu roku, ti otužilejší snad i po celý rok. V článku si ukážeme ty nejlepší pláže, které na Sicílii najdete. Dále zde najdete informace o dopravě, počasí na Sicílii včetně průměrných teplot.

Nejlepší způsob dopravy na Sicílii je zřejmě ten letecký. Například za velmi příznivé ceny lítá Ryanair z Bratislavy či Frankfurtu do Trapani. Sbíráme informace o akčních letenkách nejen na Sicílii - po registraci vám budeme zasílat upozornění na akční letenky - letenky i pod 500,- Kč včetně tax.

 

 

 

 

Pláž Mondello

MondelloDeset kilometru západně od Palerma najdete malé městečko Mondello. U něj pak oblíbenou pláž. Tato původně rybářská vesnice, je dnes velmi vyhledávaným místem celé Itálie. Pláž je obklopena dvěma skalnatými útesy. Nazývají se Monte Gallo and Monte Pelegrino. U pláže je krásné čisté moře a čistý bílý písek. V Mondellu najdete dostatek hotelů a jiných ubytovacích zařízení. Poměrně levné ubytování v Mondellu můžete najít zde.

Mondello nabízí různé druhy sportovních aktivit. Lze si zde například pronajmout vybavení pro windsurfing.

Pokud hledáte v Mondellu nějakou zábavu, může vás oslovit kino pod širým nebem, jehož název je Arena La Sirenetta.

Jak se do Mondella dopravit? Asi nejjednodušší cestou je použít místní autobusovou linku, například číslo 806. Autobus vyjíždí z Palerma ze stanice "Palermo Stazione Centrale".  Doba jízdy by neměla trvat ani půl hodiny. Cena jízdenky je pak cca. 1 €.

 

Pláž Taormina

Ilustrační foto

Město bylo založeno již ve 4. století. Najdete zde ruiny antického amfiteátru, nádherné pobřežní panoramata a luxusní hotely, pláže v malé zátoce Mazzaro, plno mořských jeskyní a přírodní rezervaci Isola Bella - malinký ostrov spojen s pevninou trochou písečné pláže.

Zajímavé ubytování - cena v polovině června za dvě osoby a noc je 1 976,- Kč.

Nejlepší cestou jak se dopravit do Taorminy je použít express bus - autobus z letiště v Catanii. Je možné použít i vlak, ale autobus je rychlejší způsob.

 

 

Lido di Noto, Vendicari v Syrakusách

Ilustrační fotoPoblíž města Noto, které je zapsáno v seznamu UNESCO, najdete známý přírodní park Vendicari. V tomto parku je největší přírodní kaňon "Gola Cava Grande". U města Noto je proslulá pláž Lido di Noto.

Ubytování hledejte například zde.

Poblíž najdete také velmi známou sopku Etnu.

 

Ilustrační foto

Počasí a průměrné teploty na Sicílii

Aktuální teplotu moře, nejen u Sicílie, najdete v tomto našem článku.

      Průměrné teploty na Sicílii v jednotlivých měsících v roce:
Led
Únor
Bře
Dub
Kvě
Čer
Čerc
Srp
Září
Říj
Lis
Pro
10.0 11.0 12.0 14.0 18.0 23.0 26.0 27.0 24.0 19.0 15.0 12.0

 

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Jak dlouho trvá let do Sicílie

   

Seznam letišť na Sicílii

   

Seznam měst - Sicílie

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.