Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Evropská města     

Pět nejzajímavějších zážitků v Barceloně

Ilustrační foto. BarcelonaČlánek nám dodala: Petra Vaškových. Děkujeme.

Chystáte se do Barcelony a přemýšlíte o nějakém nezapomenutelném zážitku? Výborně! Představíme vám pět horkých tipů, které rozhodně nemůžete zmeškat!

Předem připomeneme, že jsme na našem webu již Barcelonu jednou představovali. Probrali jsme tam možností dopravy, letiště a další praktické informace.

 

 

 

Sagrada Familia

(v originále: Templo Expiatorio de la Sagrada Familia)

Tento mistrovský architektonický kousek pochází z dílny Antoni Gaudího a je jeden z nejtypičtějších symbolů Barcelony. Sagrada Familia, nebo-li chrám sv. Rodiny, sahá až do výše dvěstě metrů a nemá ve světě obdoby. Zajímavé je, že se téměř nepřetržitě staví již od roku 1882. Proslýchá se, že sám Gaudí vyjádřil přání, aby jeho mistrovské dílo nebylo nikdy dokončeno a neustále se rozrůstalo. Majestátní pseudogotická stavba s jedinečným Gaudího rukopisem svými štíhlými věžičkami a malebnými podloubími jistě potěší nejenom milovníky romantiky. Pokud se stanete fanoušky Gaudího architektury, doporučujeme také navštívit Casa Mila, nebo například Palau Güell.

Více informací o chrámu najdete zde.

 

Park Güell

Jedná se o další, jedinečný skvost z rukou Gaudího a jedno z nejzajímavějších míst pro odpočinek v celé Barceloně, kde vstupné je navíc zdarma! Zaručeně si budete připadat jako ve snu, až na své odpočinkové potulce objevíte Gaudího pohádkově barevné domečky a originální drobné stavby. Terén kopcovitého parku je využit pro stavbu kamenných podloubí a krásných malých chodníčků a kolonád. Nejznámnější část parku jsou schody (od hlavní brány) s ještěrem, který chrchlí vodu a kolonáda se sloupy do tvaru kmenů stromů.

Další lahůdkou pro oko je hlavní vyhlídka, kde můžete spočinout na sedátkách s keramickými mozaikami nejrozdtodivnějších barev a vzorů. Vítejte do Gaudího pohádky o harmonii architektuře a přírody! Pro náhled, jak taková Gaudího pohádka vypadá, klikněte sem.

 

La Rambla a Plaça de Catalunya

(ulice La Rambla a náměstí de Catalunya)

La Rambla je hlavní třidou Barcelony a také tedy jednou z nejrušnějších a životem hýřících ulic. Naleznete zde stovky pouličních umělců od hudebníků, tanečníků až po živé sochy. Pro odpočinutí unaveným nohám z celodenního výletu a nákupu suvenýrů v přilehlých obchůdcích můžete zaskočit do jedné z nepřeberného množství kaváren či restaurací. Najdete zde zkrátka vše, nač si jenom vzpomenete, jenom pozor na kapsáře!

Placa de Catalunya se nachází na konci ulice La Rambla, jedná se o samotné centrum Barcelony a zároveň také o největší dopravní křižovatku (kde se mj. střetává „stará“ a „nová“ Barcelona). Ať už se vydáte na turistickou okružní cestu sami a nebo v rámci organizované skupiny, patrně začnete a skončíte právě zde.

 

Akvárium

Barcelonské akvárium je jednou z nejznámějších atrakcí pro zážitkuchtivé turisty. Kromě poměrně vysokého vstupného (dospělý zaplatí asi 20 EUR, což převyšuje cenu vstupného do jakéhokoliv muzea) budete ohromeni efektními expozicemi, kde můžete shlédnout přes 11.000 živočichů (v celkem 6.000.000 l vody) a vychutnat si atmosféru 80 metrů dlouhého podvodního tunelu při pozorování mořského zvířectva. Zejména pro děti je návštěva akvária fantastickým zážitkem, za který vám budou určitě vděčné. Kromě toho, že se dozví spoustu zajímavých informací z oblasti biologie, zde navíc existuje příležitost pro rodiče své děti „utahat“ při pobíhání mezí akvárii (viz zde).

 

A na závěr trochu Flamenca

Jaká by to byla návštěva Španělska bez tradičního španělského tance Flamenca? Takže pokud se chystáte večer si zajít do lepší restaurace, neváhejte si okořenit večeři duchem španělské kultury a temperamentu! Populární Flamenco a jeho barvami hýřící představení bývají součástí večeří v mnoha restauracích, cena i s jídlem se pohybuje kolem 30 Eur. Pokud toužíte po samotném představení bez jídla, doporučujeme navštívit krásné prostory poble Espanyol.

Pokud jste se nadchli pro barcelonskou podzimní návštěvu, můžete si prozkoumat a zarezervovat levné letenky Praha – Barcelona.

 

 

Zdroj videa: YouTube, Danielle Marie Carolan Průvodce - Barcelona

 

 

Čtěte také:

Rušná Barcelona

Mapa metra v Barceloně

Letiště Barcelona (BCN) - El Prat

Barcelona (Girona) z Bratislavy a zpátky za 1 350 Kč

10 míst, které musíte navštívit v Barceloně

Pobřeží Costa Brava a výlet do Barcelony

Vlakové nádraží Barcelona Sants

Městská doprava v Barceloně

Průvodce - Girona

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.