Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Sponzorované články     

Bulharsko zve na krásné pláže, historii a noční život

Bulharsko za socialismu platilo za jednu z mála letních destinací, kam mohli české rodiny vyjet za sluncem. Po revoluci stát na Balkánském poloostrově nahradila Itálie, Řecko a Španělsko.

Teď se ale Bulharsko znovu dostává na výsluní zájmu. V roce 2011 podle odhadů cestovních kanceláří zamířilo do Bulharska na 100 tisíc Čechů, letos se očekává ještě vyšší počet. Země totiž už dlouho není pochybnou a zaostalou zemičkou v jihovýchodně Evropě, ale moderním a progresivním místem, kde je servis pro turisty vždy na prvním místě. Kam se v Bulharsku vypravit?

 

 

Davy turistů jezdí do Bulharska hlavně kvůli příjemnému klimatu a azurovému moři. Last minute dovolená v Bulharsku je proto vhodná i pro seniory či malé děti – nehrozí tu žádné pařáky, jen teploty kolem 25 stupňů Celsia. Prosluněné pláže omývá Černé moře. Proč se jmenuje Černé? O tom se spekuluje, podle některých název vyplynul ze smutku lidí, kteří truchlili nad potopenými plavidly. V zimě se totiž vodní plocha dokáže pořádně rozbouřit. V létě se ale vlnobití bát nemusíte. Moře je klidné a příjemně teplé. Nemusíte se navíc bát, že byste se v Bulharsku nedoplatili. Ceny jsou nízké a přístupné třeba i studentům. Užijí si zde sportovci i notoričtí plážoví povaleči. Dovolená je tu jak má být.

 

 
               Mohlo by vás zajímat: Článek o Slunečném pobřeží
 
 

Nejkrásnější místa

Zlaté písky. Luxus v Bulharsku. Ten zažijete na pobřeží Zlaté písky, kde nejde jen o povalování se s lahodnými drinky v ruce, ale i o party, diskotéky či varieté. Blízko leží nádherná přírodní rezervace Hanučské lesy.

Nesebar. Tři tisíce let staré město zapsané na listině UNESCO potěší jak milovníky historie, tak gastroturisty. Uvidíte tu unikátní středověké kostely i malebné dřevěné domky, které vypadají jak z jiné doby. V zapadlých hospůdkách si pak dejte plody moře. Budou nejčerstvější. Více informací o této lokalitě čtěte zde.

 

 

Varna. Slavné město Varna se momentálně může směle měřit s kosmopolitními městy západu. Prozkoumat tu můžete množství bulharských, tráckých i římských památek, návštěvníky láká i komplex lázní, akvárium, delfinárium či nekonvenční Muzeum lékařské historie. Užijete si i při nákupech či večer při skleničce něčeho ostřejšího v jednom z mnoha barů.

Údolí růží. Voňavé údolí se nachází v Trácké nížině. Dělnice tu během léta sklízejí růže z polí kolem silnice a pak je zpracovávají. Vzniká z nich olej, parfém či pálenka.

Ďáblovo hrdlo. Nic pro slabší povahy! V Tigradské soutěsce v Rodopech se nachází nejvyšší podzemní vodopád na Balkáně. Burácení vody je skutečně ohlušující a strhující, stejně jako celý komplex, do kterého se dostanete potemnělým tunelem. Trocha dobrodružství k dovolené patří!

Sluneční pobřeží. Písčité, sedm kilometrů dlouhé a čisté. Takové je Sluneční pobřeží, kam můžete bez obav vyrazit i se skutečně malými dětmi. Mořské dno se totiž svažuje maximálně pozvolna. V blízkosti naleznete také vodní park s nejrychlejší skluzavkou v Bulharsku. Rychlost skluzu? 60 kilometrů za hodinu!

 

 

Čtěte také:

Slunečné pobřeží v Bulharsku má dost místa pro ...

Hlavní město Bulharska

Tip z booking.com

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.