Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Prázdniny u Rudého moře

Ilustrační fotoV posledních letech popularita Hurghady stejně jako ostatních letních letovisek u Rudého moře roste. Ale není to jen zásluhou netradičního prostředí a vysokých teplot, ale také díky výhodným nabídkám last minute do Hurghady. Naštěstí zvýšení koncentrace turistů nijak nepoškozuje nádherné prostředí a památky, které činí Egyptská pobřeží tak výjimečnými. Díky tomu, že se Hurghada nachází na západní částí pobřeží egyptského rudého moře, skýtá ideální podmínky na potápění a všechny druhy vodních sportů.

 

Hurghada obstojně konkuruje nedalekému Sharm El Sheikh. O rušný noční život se tu starají proslulé bary Ministry of Sound Egypt, Hed Kandi Beach Bar a Little Buddha. Atraktivitě Hurghady také přidávají nedaleký ostrov Giftun a písčité duny, které nabízí mnoho příležitostí jak strávit pěkné odpoledne. Duny nabízejí jedinečné zážitky z dovolené v Egyptě.

 

 
                                    Informace o Rudém moři, čtěte zde
 

 

Co všechno můžete v Hurghadě dělat

Rudé moře je známé svým neuvěřitelným podmořským životem, který je skvělou příležitostí pro nadšené potápěče a šnorchlaře. Pokud se neradi potápíte, nebo máte strach z mořských tvorů, využijte výlet na lodi s proskleným dnem. Moře nemusíte využít jen k pozorování živočichů, ale můžete se vydat na podmořský lov. Pokud Vás ani lov neoslovil, vyzkoušejte windsurfing, nebo vodní skútr.

 

 

Přitahujete Vás víc pevná půda pod nohami, než mořské hloubky? Pro takové nadšence jsou pořádány výlety do nedaleké pouště. Cestu si vychutnáte buď ze hřbetu velblouda, nebo sedačky džípu. Cestou napříč Saharskou pouští Vás průvodky zavedou ke starobylým římským ruinám, nedaleko Gebel Abu Dukhan. Další zajímavostí v Hurghadě jsou tradiční bazary, kde seženete ty nejlepší egyptské suvenýry. Ale pokud se chcete jen válet na pláži a čerpat sluníčko, hurghadské nekonečné pláže Vás jistě nezklamou.

Díky dovolené v Hurghadě ochutnáte vynikající výběr jídel jak z domácí kuchyně, tak mezinárodních restaurací, které nabízí všechny druhy jídel. Ty z nejlepších restaurace a bary najdete na Marina Boulevard. Na prožitku z romantické večeře Vám přidá panorama Rudého moře. Nejste romantická povaha, výhled na moře, ani podmořští živočichové Vás nelákají? Vyzkoušejte ty nejlepší kluby, které se najdete na druhém břehu v Sharm El Sheikh.

 

Trasa letu z Prahy do Hurghady, přehled letů na Kiwi.com

 

 

 

 

 

         
      Čtěte také:  
     

Měna v Egyptě

 
     

Jak se dostat do Egypta

 
     

Seznam letišť v Egyptě

 
     

Jak dlouho trvá let do Egypta

 
         


 

Vložil/a: Daniel Česák 27.02.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.