Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Hurghada

cs.wikipedia.orgHurghada je menší egyptské město ležící na břehu Rudého moře. Dnes má toto město okolo čtyřiceti tisíc obyvatel, avšak před turistickým boomem, který nastal v sedmdesátých letech dvacátého století, to byla především menší rybářská vesnička.

Od té doby se toho v Hurghadu mnoho změnilo, s vyšším počtem turistů město prošlo v posledních desetiletích velkým rozvojem (jak turistickým, tak také například v infrastruktuře nebo službách), a proto je dnes Hurghada považována za hlavní turistické centrum u Rudého moře.

 

 

 

Pokud se podíváme na přednosti oblasti, v níž toto město leží, nemůžeme být překvapeni, že si město získalo tak velkou popularitu u turistů z celého světa, především však těch evropských. Kromě příjemného klima a teplého moře se zajímavými místy včetně korálových útesů a menších ostrůvků, lze z Hurghadu také vcestovat do okolí a poznat lépe egyptskou kulturu.

 

  Ubytování

 

Desert Rose Resort

Cena na noc pro dva - 1 356 Kč
 

Tropitel Sahl Hasheesh

Cena na noc pro dva - 1 302 Kč
 

Marlin Inn Azur Resort

Cena na noc pro dva - 1 336 Kč

 

Klima

Hurghada je součástí Egypta, který celkově patří k jedné z nejteplejších a nejsušších zemí na světě. Pokud se tedy rozhodnete vydat na dovolenou, kde chcete minimalizovat možnost, že vám termín proprší, není vhodnější místo. V létě se teploty pohybují průměrně nad třicet stupňů, v zimě to je o něco méně, ale stále je velmi teplo, což se také odráží na teplotě moře, které mívá v létě až dvacet devět stupňů Celsia.

 

Rudé moře

Rudé moře, na jehož břehu Hurghada leží, je místem mnoha korálových útesů, a proto je rájem a poutním místem všech nadšenců do potápění. Moře je vyhlášené svým bohatým podvodním životem, korálovými útesy a průzračnou vodou, která, jak už bylo řečeno, díky teplému podnebí má velmi příjemnou teplotu. Uprostřed moře také leží několik menších ostrovů, které jsou navštěvovány právě pod záminkou potápění a prozkoumávání vodního života.

Ve městě můžete nalézt několik škol, které nabízí kurzy surfování, potápění nebo také plachtění

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

    José Espanca [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

 

Památky

Samotné město Hurghada příliš památek nenabízí, z atrakcí by se dalo vyjmenovat pouze Hurghadské vodní akvárium nebo Makadi vodní svět, který leží pár kilometrů od města a nadšené z něho budou především děti, protože to je obrovský komplex tobogánů a vodních atrakcí.

Nicméně město díky své poloze nabízí několik jednodenních výletů do okolí. Ačkoli jsou města Káhira a Luxor poměrně vzdálená, české i místní cestovní kanceláře nabízí výlety do obou měst, ve kterých můžete na vlastní oči vidět ikonická místa starověkého Egypta.

V Káhiře k takovým místům rozhodně patří pyramidy v Gíze a Sakkaře, v okolí Luxoru můžete navštívit egyptský chrámový komplex zvaný Karnak, který každému milovníkovi historie nebo středověkých kultur vyrazí dech. V Luxoru se také nachází údolí králů a údolí královen, které sloužilo jako pohřebiště a dnes je dalším místem, kde můžete na vlastní kůži zažít egyptskou kulturu.

 

Hurghada

   Trasa přímého letu z Prahy, lety zajišťuje aerolinka Smartwings, přehled tarifů na Kiwi.com

Smartwings

Hotely poblíž letiště na booking.com

Hurghada - hotely

 


*Autor úvodní fotky - By Aligatorek (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC yoldaolmak ,  Hurghada

 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 


Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Egypta

Letiště Hurghada (HRG)

Egypt jako odpočinková dovolená

Teplota moře

Místní měna

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.