Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Massa, město tisíce tváří

Toskánsko, kraj uznávaný příznivci výtečného vína, historie i přírodních scenérii. Kraj, který je zahalen do nikdy nekončících vinic, piniových a olivových hájů a dech beroucí přírodou s výhledem na moře i hory. Uprostřed tohoto překrásného italského kraje, se nachází Massa.

Massa je asi šedesátitisícové městečko ležící v provincii Massa-Carrara, jehož původ sahá až do roku 882. Navštívit oblast, která je proslulá extra panenským olivovým olejem a víny jako jsou Chianti či Brunello di Montalcino, je snem skoro každého!

 

 

 

 

Město s bohatou historií

Massa bez pochyby zaujme každého milovníka historie. Kořeny tohoto městečka sahají až do roku 882. Mnoho lidí se jím už od samého začátku nechalo očarovat, také proto se o něj celá staletí vedly rozsáhlé boje. Klid nastal až v průběhu 15. století, kdy se město dostalo pod nadvládu Malaspinů, rodiny, která zde panovala ještě zhruba další tři století.

Massu a Carraru o několik let později získala Marie Beatrice d´Austria Este.

Massa získala statut svobodného města až v roce 1860 po sjednocení  Itálie.

 

 

Bohatou historii můžete spatřit na každém kroku. Nachází se zde totiž nesčetné množství historických památek v čele s Palazzo Cybo-Malaspina. Projít se ale můžete také po překrásném náměstí Piazza degli Aranci, které je lemováno pomerančovou alejí.

Dále můžeme zmínit například hrad Castello Malaspina, který zůstal jako vzpomínka na renesanční období, nebo dech beroucí katedrála San Pietro a Francesco ze 14. století.

 

      Mapa - openstreetmap.org

 

Další místa, která stojí za návštěvu:

  • město Pisa s proslulou šikmou věží na „náměstí zázraků“
  • Arezzo, město známé díky fantastickým šperkům
  • renesanční Florencie
  • Napoleonův ostrov Elba
  • Mys Argentario
  • město San Gimignano se zástavbou středověké architektury

 

       Ubytování v této lokalitě

      Tip na hotel: Giardino Cena na noc pro dva - 1 250 Kč
      Tip na hotel: Albergo San Carlo Cena na noc pro dva - 2 020 Kč
      Tip na hotel: Hotel La Pineta Cena na noc pro dva - 2 100 Kč

 

Alpské dobrodružství i odpočinek na pláži

Jako další tip na výlet patří bez pochyby hlavní město provincie Carrara, které je známé především pro své mramorové lomy. Město vás zaujme nejen svými památkami ale i úžasným výhledem. Pokud vám historické památky nestačí a chcete si odpočinout a zažít různá dobrodružství, pak zbystřete. Chytat bronz můžete v pět kilometrů vzdáleném prázdninovém středisku Marina di Massa, kde naleznete úžasné písčité pláže s kamenitými celky. Celé středisko leží uprostřed voňavých piniových hájů.

Pro ty, kteří nechtějí strávit celý den na jednom místě, máme tip na výlet do nedalekých Apuánských Alp. Můžete tak pohodlně skloubit dobrodružství s fyzickým i duševním odpočinkem. Pokud plánujete dovolenou či se jen necháváte unést ve svých myšlenkách, rozhodně toto kouzelné město nevynechejte.

Autor: Jana Kašparová

 

 


 

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.