Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Neapol je plná historie, ale i odpadků

NeapolNeapol, italsky Napoli, najdete v  italském regionu Kampánie. Neapol je třetí největší město Itálie a najdete ho na seznamu UNESCO. A to především díky mnohým architektonickým památkám.

V článku vám přiblížíme jak se sem dopravit, a jak se dopravit z neapolského letiště. Zkuste eurovíkend po svém, a výjde vás levněji.

 

 

 

Památky

Mezi nejznámější a určitě i nejzajímavější památky patří Castel dell'Ovo, Castel Nuovo, Duomo, Gesú Nuovo apod. Ve městě je také spousta kostelů, muzeí apod. Neapol je charakteristická úzkými uličkami, díky čemuž jsou lidé chráněni před přímým sluncem. Na druhou stranu, velikost památek tak naplno nevynikne. Italové říkají, že opravdová Neapol je spíše v oblasti okolo přístavu. A musíme dodat, že tam se nám Neapol líbila nejvíce. A to i přesto, že letos před Castel Nuovo probíhala rekonstrukce silnice, která poněkud hyzdila tuto památku.

Doprava

Autobusové nádraží před letištní halouZ Prahy do Neapole je nejvýhodnější se dopravit letecky s Wizzairem. Ten provozuje pravidelnou linku z Prahy a obvyklá cena zpáteční letenky je cca. 1 300,- Kč. Po přistání na neapolském letišti pokračujte před letištní halu. Přímo před halou jsou zastávky autobusu. Do centra města vás zaveze tzv. Alibus. Tento červený autobus jezdí prakticky každých 20 min. Cena jízdenky je 3 €. Autobus zastavuje na zastávkách Piazza Garibaldi (u náměstí je hlavní vlakové nádraží) a Piazza Municipio.

Pokud chcete ušetřit, jezdí z letiště ještě linka 3S, cena jízdenky je 1 €. Problém u této linky je, že zastavuje na více zastávkách, takže doba jízdy je podstatně delší. Navíc autobusy nemají obvykle klimatizaci.

Restaurace a ceny

Poměrně často narazíte v Neapoli na nějakou pizzerii. To asi málo koho překvapí. Co ale překvapí, jsou ceny za pizzu. Ty jsou podstatně nižší než-li např. v Benátkách. Cena se nejčastěji pohybuje okolo 5 €. V ulicích jsou často i různá občerstvení. V těchto italských "fastfoodech" začínají ceny na jednom euro. A za dvě až tři eura se spokojeně najíte.

 

 

 

Okolní zajímavosti

Nejzajímavější místa pak spíše hledejte mimo Neapol. Poměrně blízko jsou  Pompeje. Vstupné na toto úžasné místo stojí okolo 10 €. Existuje pravidelná autobusová linka, která vás dopraví z Neapole do Pompejí. Cena je 3 €.

Vlakové nádražíDoporučujeme ale spíše vlakové spojení. Z hlavního nádraží u náměstí Garibaldi odjíždí prakticky každých 30 minut vlak (Circumvesuviana) do Pompejí. Cena za jízdenku je 2,4 €. Doba jízdy přibližně 30 minut. Směr vlaku je z Neapole do Sorrenta. Vystupte na zastávce Pompei-Scavi. Na této adrese se můžete podívat na konkrétní jízdní řád včetně cen.

Mezi další možný cíl můžeme určitě uvést Vesuv.

 

Ubytování

Pokud hledáte levné ubytování v Neapoli, vyzkoušejte náš vyhledávač levného ubytování. Níže vypisujeme pouze část z aktuální nabídky:

 

Hotel Ginevra

Cena na noc pro dva - 1 785 Kč
 

Montespina Park Hotel

Cena na noc pro dva - 2 750 Kč

 

Upozornění

Neapol je známá nejen svými památkami, ale také kriminalitou. Zvláště hodně je zde kapsářů a turisté zde musí být hodně opatrní. Určitě si dejte pozor v oblasti u hlavního nádraží, na náměstí Piazza Garibaldi. Doporučujeme s nikým nehovořit. Místní zloději jsou vychytralý a rozhovorem se snaží odvést vaší pozornost. Doklady si dobře uschovejte tak, abyste měli o nich přehled. I když okrást vás můžou i v jiných městech, v Neapoli je toto riziko vysoké.

Neapol jako celek na nás nezapůsobila tak dobře, jako například Paříž či Benátky.  Přece jenom člověk si asi musí zvyknout na válející se odpadky v ulicích. Neapol ale stojí za návštěvu, ale dvakrát bychom se do tohoto města nevydali.


Castel dellOvo

Castel Nuovo

Duomo

Chiesa del chesú Nuovo

Chesú Nuovo

 

                            Zajímavá musea v Neapoli

National Archaeological Museum of Naples

Spousta soch a maleb v archeologickém museu

http://cir.campania.beniculturali.it/museoarcheologiconazionale

Museo Nazionale Ferroviario di Pietrarsa

Ideální místo pro příznivce parních lakomotiv

http://www.museopietrarsa.it/mpie/misc/Contatti

Museo delle Torture
Museum mučení

www.museodelletorture.it

Centro Musei delle Scienze Naturali Přírodovědné museum, samozřejmě nechybí kostry pravěkých ještěrů

www.cmsnf.it

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Neapol (NAP)

Neapolský záliv

Praha – Neapol a zpět za 1792 Kč

Italské letovisko Positano a blízké Sorrento

Slunná Kampánie, oblast kolem Neapolského zálivu

 

 

 

               Poloha města Neapol (Napoli), zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.