Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Lindau

Lindau je  německé město, které se nachází v Bavorsku, konkrétně při hranicích s Rakouskem u Bodamského jezera. Momentálně zde žije více než 25 000 obyvatel.

 

 

Lindau v proměnách času od vzniku po současnost

První stopy lidské přítomnosti lze v této lokalitě datovat již do roku 822. Tehdy tu vzniká ženský benediktinský klášter. Oficiální vznik města můžeme pak datovat do roku 950, byť do své stávající polohy bylo přesunuto teprve postupem času. Převážná část obyvatel však v současné době již svůj domov našla na pevnině.

Již během středověku se Lindau stalo důležitou přepravní trasou jak pro osoby, tak i pro zboží.

Dnes je Lindau menším městem, které však má svoji atmosféru. Srdce města tvoří přístaviště a přiléhající promenáda. Přístavu dominuje socha lva vysoká celých šest metrů. Střeží ho rovněž maják pocházející z roku 1856. V okolí mola je ideální prostranství pro procházky.

 

     
                         Předpověď počasí - Lindau  
     

 

Trasa autem z Prahy do Lindau

Mapa - openstreetmap.org

 

Potěší nejen učitele dějepisu

Nejcennější památkou, nacházející se v historickém jádru města, je římskokatolický kostel sv. Štěpána. Vznikl ve 14. až 16. století. Základy kostela jsou románské, na jeho vnější podobě se však v nejvýraznější míře podepsalo až teprve rokoko.

 

 

Za jinou významnou stavbu ve městě lze rozhodně pokládat i místní radnici. Byla vystavěna v letech 1422 až 1436. Základ je tedy gotický, nicméně roku 1576 na ni přibyl renesanční štít. Zvony na radnici umístěné jsou však ještě pozdějšího data. Uvnitř se nachází gotický sál, který svého času sloužil zasedáním říšského sněmu. Tím nejcennějším, čím se však radnice může chlubit, je bezesporu knihovna, která čítá více než 13 000 svazků.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Grüner Baum

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
 

Pension Grübel

Cena na noc pro dva - 1 876 Kč
 

Gästehaus Lädine

Cena na noc pro dva - 2 012 Kč

 

Stačí dobré boty a můžete vyrazit na procházku

Vzhledem k tomu, že město svým rozsahem není nijak velké, lze se všude pohodlně dostat i pěšky. V blízké vzdálenosti je tak i rozlehlý park plný zeleně nebo nákupní centrum. K procházce vás skvěle osvěží místní vyhlášená mátovo-citronová zmrzlina. Z gastronomie zaujmou především italské speciality. Na jezeře se dá i surfovat nebo se projet na plachetnici.

Autor: Holanová D.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Bavorsko, země pohádek

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Zajímavá místa a památky v německém Stuttgartu

Přehled last moment zájezdů do Bavorska

Bavorská města

Bavorská letiště

 

 

 

                                                    Další německá města
  Lipsko Drážďany Mannheim Rostock Brémy Berlín  
  Mnichov Hamburk Norimberk Düsseldorf Hannover Cáchy  
  Stuttgart Postupim Dortmund Erfurt Koblenz Budyšín  

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.