Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Černé jezero

Foto, cs.wikipedia.orgDrží primát největšího karového ledovcového jezera na Šumavě a zároveň i v republice vůbec, a to díky rozloze téměř osmnácti a půl hektarů. I hloubka je úctyhodná - skoro čtyřicet metrů. Kdybyste ho chtěli vidět na vlastní oči, musíte na území Plzeňského kraje hledat obec Železná Ruda. 

Svůj název získalo od netypické temné barvy hladiny, tu má díky tomu, že se nachází obklopeno lesy, které prakticky nepropustí sluneční paprsky.

 

 

 

Navíc je na dně několikametrová vrstva kalu způsobená tím, že sem už tisíce let padá pyl z jehličnanů, což charakteristický odstín dotváří. Místo díky tomu získává tajemnou atmosféru, kterou inspirovalo též řadu českých umělců, třeba Jana Nerudu.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

Výskyt lidí však není ten nejpodstatnější, svůj domov našlo v tomto koutě našich hor především mnoho živočichů i rostlin, třeba vzácné druhy bezobratlých. Pro ochranu unikátní krajiny tady taky byla už v roce 1933 zřízena Národní přírodní rezervace Černé a Čertovo jezero.

Přírodní skvosty ale nejsou tím jediným, co je tu zajímavé. V údolí Úhlavy, která odvádí z jezera vodu, vznikla vůbec první přečerpávací vodní elektrárna u nás, dnes významná technická památka, kterou vybudovaly Škodovy závody.

 

 

Nabídka ubytování v blízkosti Černého jezera na portále booking.com

Tip na apartmán: Gästehaus Schrötter ve vzdálenosti 12 km od jezera, pro dvě osoby na sedm nocí za 4 925 Kč

Booking.com

Booking.com

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Šumava - jezera a Pancíř

Nejvyšší hora Šumavy

Ubytování na Šumavě

Výlet na prameny Vltavy

Chaty a chalupy Lesů ČR přes léto i na zimu

Železná Ruda

Nová Pec

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.