Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Podgora

Jedna z perel Makarské riviéry je známá pod názvem Podgora, která se nachází na svazích pohoří Biokovo, jen 8 km jihovýchodně od Makarske, v oblasti, kde se střídají olivové háje s borovicovými lesy. Je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.

Dále pak Podgora leží 65 km jižně od Splitu a 135 km severně od Dubrovníku.

 

 

 

 

S krásnými plážemi a útulnými přímořskými zátokami je to pravé místo pro turistické a rekreační aktivity. Oblíbené večerní procházky na promenádě, oslazené dobrou zmrzlinou v jedné z cukráren (Redzepi), kde jsou výrobci zmrzliny tak zkušení, že mohou se zmrzlinou žonglovat.

 

    Mapa - openstreetmap.org

 

Příjemným spestřením může být výjezd k památníku Partyzánské námořní flotily, který stojí hrdě nad městem. Přírodní park Biokovo nabízí možnosti pro cykloturistiku, horskou turistiku a horolezectví. Všechny druhy vodních sportů jsou v Podgore velmi oblíbené. K dispozici jsou také tenisové kurty a fotbalové hřiště, basketbal a minigolf.

Během své dlouhé historie, až do druhé poloviny dvacátého století, byla větší část Podgory umístěna až pod Biokovem. Hora ji chránila před nebezpečím, které přicházelo z moře, jako byly zloději a piráti. Výstavba jaderské dálnice umožnila rozvoj cestovního ruchu a nakonec přispěla k velkému rozvoji Podgory v posledním půl století.

 

 

V Podgoře jsou dvě významné historické památky - kostel Všech Svatých a kaple sv. Ježíšova srdce z 18. a 19. století, které rozhodně stojí za skouknutí. Nejvýznamnější stavbou je / byla / nepochybně Velká věž na kopci Roscic od doby turecké invaze. Bohužel byla v důsledku zemětřesení v roce 1962 poškozena a ztratila svůj bojový vzhled.

Podgora je také známá svou pozoruhodnou pláží. Napříč celého letoviska se táhne krásná, dlouhá pláž, která je převážně oblázková, místy písečná. Pláž Centar dokonce získala ocenění takzvané "Modré vlajky."

 

Pohled na Podgoru při západu slunce

 

V létě se zde pořádají rybařské večery, kde hraje tradiční lidová hudba. Největší událostí města je oslava patrona svatého Vincenta, která se koná každý rok v polovině srpna.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Apartments Talija Podgora

Cena na noc pro dva - 652 Kč
 

Kornelija 2

Cena na noc pro čtyři - 789 Kč
 

Apartments Jakić

Cena na noc pro dva - 836 Kč

 

Podgora každoročně vítá mnoho návštěvníků, turistů nebo rekreantů. Pokud se rozhodnete trávit své volné dny přímo tady, jistě si toto městečko získá vaše srdce a okouzlí vás svou krásou.

 

 


Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska ještě ..

Seznam letišť v Chorvatsku

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.