Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Toskánsko

Největšími lákadly Toskánska jsou dvě města. O Florencii se mluví jako o královně tohoto regionu, princeznou je Pisa.

Florencie je hlavním a jistě i nejkrásnějším městem Toskánska. Říká se, že je kolébkou renesance, a to díky rodu Medičejů, kteří do Florencie zvali nejlepší umělce dané doby. Jednou z nejznámějších památek je i socha Michelangelova Davida na Piazza della Signoria. Jedná se ale o kopii. Originál je uložený v galerii. Na stejném místě stojí i radnice ze 14. století, vedle které najdete 94 metrů vysokou věž Torre d´Arnolfo. Nedaleko náměstí musíte navštívit nejvýznamnější galerii s renesančními díly. Obdivovat můžete Raffaela, Michelangela, da Vinciho i Caravaggia.

 

Florencie


Florencie je plná památek. Ať už se jedná o dóm Santa Maria del Fiore, baptisterium San Giovanni nebo kostely a paláce. Je nemožné vyjmenovat všechny, proto je třeba Florencii navštívit na více dnů, abyste viděli co největší množství krás, které toto starobylé město ukrývá.

 


Univerzitní město, které má 25 000 studentů, to je Pisa. Leží deset kilometrů od moře na obou březích řeky Arno. Nejznámější památkou, kvůli které sem jezdí cizinci z celého světa, je šikmá věž na náměstí Piazza dei Miracoli. Věž je z bílého mramoru a začal ji stavět Bonino Pisano v roce 1173. Dokončena byla ale až v roce 1350. Vysoká je 56 metrů a momentálně se odklání o víc než čtyři metry. Kromě věže je v Pise dóm nebo baptisterium. Projít se můžete také nejstarší botanickou zahradou na světě, která byla založena v roce 1543. Pisa se pyšní i cenou nejlepší čokoláda. Tu získala firma Amedei. Bohužel se nejedná o levnou pochoutku. K sehnání je pouze v luxusních hotelech, restauracích a obchodech.

 

Pisa


Jestliže cestujete s dětmi, vezměte je do parku Pinocchia. Vy i vaše malí cestovatelé si budete moci prožít příběh světoznámého chlapečka Pinocchia s dlouhým nosem. Park se nachází na západním pobřeží v městečku Collodi, nedaleko Pisy a 17 km od města Lucca.

 

Lucca


Starobylé město Lucca leží na západním pobřeží. Založili ho staří Římané a kdysi zde bylo mnoho močálů. Z toho také pochází název města – etruské ´luc´ znamená bažina. Centrum města obklopují hradby z 16. století. Návštěvníci mohou obdivovat dóm, palác ze 14. století s vysokou věží nebo se mohou projet na kole. To je totiž oblíbená činnost obyvatel Luccy. Dokazují to i půjčovny kol na náměstí Santa Maria.


Siena nebo-li město červených cihel. Hlavní náměstí Campo je totiž takovýmito cihlami vydlážděno a má tvar mořské škeble. Najdete zde i Fontánu radosti, palác Pubblico, v jehož síni jsou překrásné fresky nebo Torre del Mangia – středověkou věž, z které je hezký pohled na okolí. Při návštěvě Sieny nezapomeňte na nejdůležitější památku, a to dóm. Vevnitř jsou umístěny opravdové skvosty.

 

Siena


V okolí Sieny je oblast Chianti. Odtud pochází známé italské víno, které má jako značku černého kohouta.

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Toskánsku

Města v Toskánsku

Pět největších jezer v Itálii

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.