Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Costa Blanca

Jestliže mluvíme o pobřeží Costa Blanca, pak máme jistě na mysli jednu z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších destinací, které může vůbec samotné území  Španělska nabídnout.

Costa Blanca ve volném překladu znamená doslova Bílé pobřeží. Jedná se ve své podstatě o místo, jehož název koresponduje s označením provincie Alicante. Oblast se nachází na pobřeží Středozemního moře, zabírá 5 817 km2.

Co do správního členění se Costa Blanca dělí na 141 správních oblastí. Dominantním a zároveň hlavním městem je Alicante. V této metropoli žije zhruba 283 243 obyvatel.

 

             
          On - line předpověď počasí: Costa Blanca  
             

 

Alicante - přístav

 

Jak se na pobřeží Costa Blanca mluví? Tak, jako ve většině významných letovisk, byste se bez velkých problémů měli domluvit angličtinou. Nicméně úředními jazyky jsou zde španělština a valencijština. To je hlavně důvodem skutečnosti, že místní obce mají mnohdy dvě jména. 

Samotné pobřeží této lokality, jež mimo jiné nabízí naprosto unikátní atmosféru Středomoří, se vyznačuje krásnými přírodními scenériemi, blankytně modrým mořem a malebnými vesničkami.

 

 

Costa Blanca nabízí minimálně 218 kilometrů krásných pláží, které se vyznačují zlatavým jemným pískem. Zajímavé je také klima, díky němuž je průměrná teplota kolem 20 stupňů Celsia a slunečno a jasno je zde téměř po celý rok. Říká se, že celých 300 dní v roce. Vynikající je také hlavně teplota moře, která prakticky umožňuje koupání od počátku dubna až někdy do konce října. Máme-li mluvit o členitosti samotného pobřeží, je třeba říct, že jsou zde k vidění i návštěvě nejen zmiňované písečné pláže, ale i oblázkové. Zhlédnout můžete také tyčící se mořské útesy a malinké romantické zátoky, které se tajemně skrývají mezi skalami.

 

Zdroj videa: YouTube CC Henriette Bokslag, Costa Blanca

 

Velmi příjemné jsou večerní procházky rybářskými přístavy, kde na vás čeká středomořský život, jenž je oproštěn od spěchu a shonu. Jen strážní věže už připomínají někdejší existenci pirátů. Jestliže se vydáte do vnitrozemí, uvidíte krásně se zelenající údolí, divokou horskou krajinu nebo také krápníky vyzdobené jeskyně či kouzelné bílé domečky ve velmi úzkých uličkách. Není vůbec na škodu podívat se hlouběji do vnitrozemí a spatřit typický ráz vesniček, který jim byl vtisknut arabskými obyvateli.

Buďme tedy konkrétnější a zaměřme se přímo na místa, která stojí zato si prohlédnout. Kromě již popisovaných přírodních krás, jako jsou například krápníkové jeskyně, můžete navštívit také archeologické naleziště, které se jmenuje La Alcudia a byla zde koncem 19. století nalezena takzvaná Dáma z Elche.

 

 

Historií dýchá také město Alicante. Prohlédněte si zejména kostel Panny Marie v Alicante. Zajímavý je také zdejší hrad Santa Barbara, který je dominantou tohoto města. Další z pamětihodností je kostel sv. Jakuba v Orihuele. Jestliže máte rádi koupání trochu jiného rázu, než je to v moři, tak zcela jistě zavítejte do lázní v Elche. Můžete si zde také dopřát některou z procedur zregenerovat svůj organismus. Pokud se chcete pobavit, tak byste si měli rezervovat pobyt na dobu, kdy se zde koná nejslavnější místní pouť. Vyráží se z Alicante a konec průvodu je v klášteře Santa Faz. Děje se tak o Velikonocích. Pakliže jste ubytování přímo v Benidormu anebo alespoň nedaleko něj, měli byste si toto největší letovisko v celém Španělsku prohlédnout. Velmi zajímavý je výhled na mrakodrapy, v jejichž pozadí se tyčí hory a z druhé strany se táhnou krásné čisté pláže.

 

Pláž - Benidorm


Letovisko Benidorm je vhodné zejména pro ty z nás, kteří mají rádi nakupování a sporty kteréhokoliv druhu. Když budete chtít, zajeďte se klidně podívat do Valencie, která se sice nachází o něco dál, leč návštěva místního oceánia jistě stojí zato.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.