Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Benidorm

cs.wikipedia.orgBenidorm je pobřežní rekreační místo, které leží na jihu  Španělska. Je jedním z nejpopulárnějších míst země a Evropy na dovolenou, kam se každý rok vydávají miliony návštěvníků. Je to hlavní turistické středisko Costa Blancy, které pojme více než 500 000 turistů ve vrcholném období sezony.

 

   
   

 

   
   

Noční život i krásná příroda

Je velmi oblíbené hlavně pro britské rekreanty a pro ty, kteří mají rádi intenzivní noční život. Pro ně je právě  pravým místem. Turistům se nabízí nepřeberná nabídka nočních klubů, stovek barů a samozřejmě karaoke.

 

Zdroj: YouTube CC, yesidvalencia9, Benidorm, Comunidad autónoma de Valencia

 

 

Příznivci přírodních krás užasnou nad dechberoucí čtyřkilometrovou pláží a křišťálově čistou vodou. Výhledy na mořskou krajinu si můžou vychutnat z řady přilehlých restaurací, kaváren a barů.

Nechtěla bych zapomenout ani na typické benidormské panorama, které je typické právě pro tuto lokalitu, a patří k nejznámějším ve Španělsku. Je také třetím největším městem s největší koncentrací vysokých budov v Evropě po Londýně a Miláně.

Také v samotném Španělsku se toto město řadí do předních příček, a to za Barcelonu a Madrid, co se týče celkového počtu mrakodrapů.

 

     
                            Předpověď počasí -  Benidorm  
     

 

     Letenky do této oblasti

Mapa

 Trasa letu z Prahy do Alicante, které leží blízko Benidromu, přehled tarifů na Kiwi.com

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Historie

Jako každé město má i toto svou historii. Ta podle vědců sahá až do roku 3000 před Kristem. Důkazy o právě tomto datu jsou viditelné na pozůstatcích po Římanech a Puncích. Křesťanský král James I. Aragonský znovu dobyl město v roce 1245, Benidormem se stal oficiálně v roce 1325, kdy ho na město povýšil admirál Bernat de Sarria.

V příštích několika staletích bylo město sužováno útoky Osmanů a piráty. V 17. století se podmínky zlepšovaly a začalo se s výstavbou moderního zavlažovacího systému a vodního kanálu. O století později bylo město slavný díky rybářům, jejichž hlavním úlovek byl tuňák. Rybolov přispěl k rozvoji ekonomiky. Pobřežní doprava zvyšovala tempo a přinesla městu mnohé bohatství, které použili námořníci hlavně k stavbě nových plavidel.

 

 

V polovině 20. století dochází ale k úpadku rybářského průmyslu. Město se zaměřilo hlavně na cestovní ruch. Ten je vůdčím odvětvím dodnes.

V současné době patří k největším rekreačním střediskům ve Španělsku. Každoročně přivítá 5 milionů turistů. A určitě stojí za navštívení.

 

   
                                      Počasí v této lokalitě
   

 

     Hotely v této lokalitě

Benidorm

Benidrom

 Tip na hotel:HOTEL BENIDORM CITY OLYMPIA Cena pro dva 2 230 Kč

 

 Last minute dovolená v oblasti Costa Blanca - přehled

Doba letu do Španělska

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.