Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Belgie     

Belgie je krásná i mimo hlavní sezonu

BelgieVýhodou cestování mimo hlavní turistikou sezonu je zejména fakt, že nepotkáte takové množství turistů jako v létě. Podzimní i zimní počasí dokresluje atmosféru měst v úplně jiném úhlu.

Věžičky vykukující z mlžného oparu, světla pouličních lamp při stmívaní, popíjení svařeného vína při procházkách historickým centrem má své nepopsatelné kouzlo. Ideální místo pro objevování těchto krás nabízí metropole Belgie.

 

 

 

 

Lovaň

Belgické univerzitní město se zhruba  98 000 obyvateli leží ve Vlámském regionu na řece Dijle. Centrem historického města je náměstí Grote Markt.

Lovaň je známá především jako univerzitní město. Katolická univerzita byla založena v roce 1425  papežem Martin V.  a je nejstarší univerzitou v Belgii.

Univerzitní knihovna je další důležitou památkou, kterou byste neměli při cestě Lovaní vynechat. Za navštívení stojí gotický kostel Sv. Petra, postavený v letech 1425-1500.

Impozantní stavbou je bezesporu lovaňská radnice, která byla vybudována v letech 1439 – 1468 a která je ukázkou stylu brabantské pozdní gotiky. Další dominantou města je jezuitský Kostel sv. Michala.

Najdete tu také velké množství restaurací a barů, kde můžete ochutnat například místní pivo Stella Artois. Pivovar zde byl založen již v 18. století a dodnes je jedním ze symbolů města.

Tipy na hotely

Budget Flats Leuven

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč

ibis budget Leuven Centrum

Cena na noc pro tři - 1 430 Kč

Belgie

 

Bruggy

Malebné město na severozápadě Belgie proslavil film V Bruggách s Colinem Farrellem v hlavní roli. Řeka Reie tvoří v v Bruggách síť kanálů, díky které je město přezdívané  jako „Benátky severu“. Historické centrum patří od roku 2000 na seznam památek UNESCO. Ve středu města se rozprostírá náměstí Markt, které je dobrým výchozím místem k dalším pamětihodnostem. Dominantou náměstí je slavná věž Belfried , která dosahuje výšky 83 metrů a nabízí nádherný výhled do okolní krajiny.

Na náměstí najdete také tržnici Halle, založenou roku 1240. Dalším krásné náměstí nese jméno Burg a zajímavostí je, že na jeho místě původně stála pevnost. Na tomto náměstí najdete novogotický Justiční palác z 18. století. Dále zde stojí také gotická radnice a bazilika Sv. Krve. Druhou nejvyšší kostelní věží v Belgii se pyšní kostel Panny Marie pocházející ze 13. století. V kostele je uchovaná socha Marie s dítětem s dílny slavného Michelangela. Dále stojí za vidění Kostel sv. Magdaleny či Jeruzalémský kostel.

Nabídka hotelů na booking.com

Lace Hotel

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč

ibis budget Brugge Centrum Station

Cena na noc pro tři - 1 720 Kč

Belgie

 

Ghent

Přístavní město Ghent se rozprostírá na soutoku řeky Šaldy a Leie. V centru města můžete obdivovat celou řadu středověkých staveb. Vodní kanály, kostely, muzea, budovy slavných architektů – to vše a mnohem více ukrývá město Ghent. Díky svému historickému jádru je považován za skvost Flander. Pozornost návštěvníků upoutá mimo jiné katedrála sv. Bavona, původem kostel sv. Jana, která pochází z let 1426-1432. Nenechte si ujít pohled na Zvonici a kostel sv. Mikuláše. V severní části města nedaleko centra leží hrad Gravensteen z 12. století. Byl postaven na pokyn vévody Filip Alsaského a obklopuje ho romantický vodní příkop. Gentská univerzita, založená roku 1817, je řazena mezi nejvýznamnější univerzity  Beneluxu.

 

Tipy na ubytování

Cena na noc pro dva - 1 620 Kč

B&B A la Bonne Heure

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč

Belgie

 

Antverpy

Druhé největší belgické město leží na břehu řeky Šeldy. Turisticky vyhledávaným cílem je gotická katedrála Panny Marie se čtrnácti kaplemi, jež byla vystavěna roku 1523. U katedrály se rozkládá bývalé tržiště Grote Markt, na kterém najdete 67 metrů vysokou renesanční radnici.  Zelenému náměstí dominuje socha slavného umělce Petera Paula Rubense.

 

 

Za navštívení stojí také budova nakladatelství Plantin-Moretus z 16. století, antverpské zvonice a katedrály.

Oblíbeným návštěvním místem je Muzeum diamantů či Daimondland, kde se například dozvíte, jak se diamanty brousí a uvidíte unikátní expozice šperků. Dámy uvítají prohlídku Muzea módy v ulici Nationalestraat.

 

O tomto městě jsme taky psali zde.

Tipy na hotely

Le Sud

Cena na noc pro dva - 1 059 Kč

Condo Gardens Antwerp

Cena na noc pro dva - 1 202 Kč

 

Brusel

Zřejmě není třeba připomínat, že Brusel je hlavním městem Belgie a také sídlo NATO a Evropské unie. Historickým jádrem je náměstí Grade Place. Nachází se zde radnice z 15. století, na které stojí socha patrona Belgie sv. Michaela.

Charakteristickým symbolem pro belgické hlavní město je socha čůrajícího chlapečka (Manneken Pis), která pochází ze 17. století a je dílem sochaře jménem Jérôme Duquesnoy. Roku 1987 chlapečkovi přibyla partnerka – čůrající holčička. Obdivovat můžete také bruselské Atomium, což je 120 metrů vysoký model  krystalové mřížky železa, postavený při příležitosti výstavy Expo 58.

 

 

3 x nejlevnější hotel z bookingu

Value Stay Brussels South

Cena na noc pro dva - 1 023 Kč
Cena na noc pro dva - 1 120 Kč
Cena na noc pro dva - 1 160 Kč

 

Dalšími významnými pamětihodnostmi Bruselu jsou Královský palác, Bazilika Sacré-Cœur, palác Stocklet či budovy Královského muzea krásných umění Belgie. Doporučujeme v informačním centru zakoupit průvodce městem, kde jsou vyznačeny ta nejlepší místa a atrakce.


Přehled letů z Prahy přes Kiwi.com do: Bruselu, Antverp, Lutychu ,Ostende

Kam můžete leťet do Belgie? seznam letišť

Kiwi.com

 

Autor: Simona P.


 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu do Belgie

   


Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.